ZTE: przychody operacyjne za Q3 2011 wzrosły o 1/5

08-11-2011, 18:59

ZTE, dostawca sprzętu telekomunikacyjnego i rozwiązań sieciowych, ogłosił, że przychód operacyjny po trzech kwartałach 2011 roku wzrósł o 26,5% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Według IDC w trzecim kwartale 2011 firma ZTE osiągnęła 4,9% udziału w globalnym rynku dostawców telefonów komórkowych, zajmując czwarte miejsce (po Nokii, Samsungu i LG) oraz wyprzedzając firmę Apple. Wynik firmy ZTE za trzeci kwartał 2011 szacuje się na 18,5 mln sprzedanych urządzeń.

Przychód pochodzący ze sprzedaży terminali wzrósł o 53% w skali roku głównie dzięki zwiększonej ilości urządzeń CDMA, 3G, GSM i kart danych. Przychód związany z oprogramowaniem telekomunikacyjnym, usługami i innymi produktami osiągnął 28% wzrostu spowodowanego zwiększoną sumą sprzedaży telefonów i usług. Firma zanotowała również 15% wzrostu w skali roku w przychodzie ze świadczenia usług łączności. Ten wynik jest przypisywany wzrostowi sprzedaży produktów ZTE, których funkcjonowanie oparte jest na przewodach elektrycznych, systemach telekomunikacji optycznej, sprzedaży krajowej sprzętu GSM/UMTS i sprzedaży międzynarodowej sprzętu CDMA.

Czytaj też: Komputronik osiągnie miliard przychodu?

ZTE osiągnął rekordowo wysoki udział w rynku obejmujący 12,5% w omawianym okresie, w dziedzinie PTN, co pozwoliło mu na utrzymanie pozycji lidera globalnego w wytwarzaniu produktów optycznych.

Podczas najbliższych trzech miesięcy 2011 roku ZTE musi zmierzyć się ze zmianami w polityce makroekonomicznej w Chinach i dużą dozą niepewności w gospodarce światowej. Firma skupi się na projektach mających na celu rozwój i ulepszenie sieci bezprzewodowych, które nie będą kolidowały ze strategiami szerokopasmowymi chińskiego rządu. ZTE będzie również szukał okazji do sprawdzenia się w przemyśle ICT i na powiązanych z nim rynkach telefonicznych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy