Zrób sobie prezent (fiskalny) pod choinkę

24-12-2020, 10:58

Nawet 2 007 zł można odliczyć pod podatku PIT za 2020 rok, wpłacając pieniądze na IKZE (czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego). Wpłata musi zostać zaksięgowana na rachunku przed końcem roku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


prezent pieniądze

W kończącym się roku 2020 na swoje IKZE można wpłacić maksymalnie 6 272,40 zł. Kwota odliczenia od podatku zależy od stawki PIT, którą płaci podatnik. Pieniądze na IKZE można wpłacić jednorazowo, w ratach albo regularnie.

Jeśli chcemy skorzystać z ulgi podatkowej za ten rok, ważne jest, aby nie odkładać wpłaty do ostatniej chwili. W przeciwnym wypadku jest ryzyko, że pieniądze nie zostaną zaksięgowane najpóźniej w Sylwestra.

IKZE pozwala na zgromadzenie dodatkowych oszczędności emerytalnych przy jednoczesnych korzyściach podatkowych. Ta ulga w PIT jest stosunkowo wysoka i ma charakter długofalowy – można z niej korzystać co roku. Wiadomo już, że limit wpłat na IKZE w 2021 został podniesiony do 6 310,80 zł.

Osoby posiadające IKE (czyli Indywidualne Konto Emerytalne) również są na ostatniej prostej, aby wykorzystać limit wpłat, który wynosi 15 681 zł.


Źródło: Aviva


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag prezentytag podatkitag PITtag IKZEtag IKE
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.