Zobacz Nexusa 10 i jego mniejszych braci - wideo

30-10-2012, 08:32

Nowe tablety z Androidem od Samsunga i Google, a szczególnie największy z nich - Nexus 10 - już walczą o zainteresowanie konsumentów z iPadem mini oraz Windowsem Phone 8. Na dzisiejszym rynku po prostu nie ma chwili wytchnienia dla konkurencji.

Tydzień temu Dziennik Internautów odnotował, że na początku tego tego tygodnia różne produkty zaczną walczyć ze sobą o uwagę obserwatorów rynku. Microsoft jest świeżo po premierze Windowsa 8, a wczoraj pokazał nowy system Windows Phone 8. Firma Apple ledwo co pokazała iPada mini, a teraz wydaje się to tylko tłem dla nowości od Google.

Wczoraj firma Google zaprezentowała przede wszystkim nowe tablety z systemem Android 4.2 Jelly Bean. Do znanego już 7-calowego Nexusa 7 doszedł mały Nexus 4 oraz duży, 10-calowy Nexus 10, którego można uznać za nowego, bezpośredniego konkurenta "dużego" iPada. Ostatecznie więc rodzina Nexusów obejmuje tablety w trzech rozmiarach.

zdjęcie

Nexus 4

Nexus 4 to smartfon przygotowany we współpracy z LG. Jego wyświetlacz ma właściwie przekątną 4,7 cali. Urządzenie posiada szybki czterordzeniowy procesor oraz - co ciekawe - zestaw do bezprzewodowego ładowania baterii. Wystarczy położyć urządzenie na powierzchni ładującej, nie trzeba wpinać żadnych kabli.

To urządzenie w wersjach 8 GB i 16 GB będzie dostępne od 13 listopada w cenie od 299 USD w sklepie Google Play, bez umowy z operatorem, początkowo w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Kanadzie. Urządzenie pojawi się też w ofercie operatora T-Mobile.

Zdjęcie poniżej przedstawia Nexusa 4 w czasie ładowania.

zdjęcie

Co nowego w Androidzie?

Oczywiście najbardziej widoczne nowości związane są nie ze sprzętem, ale z najnowszym Androidem 4.2. System ten umożliwia m.in. robienie zdjęć "sferycznych", czyli uwieczniających wszystko wokół nas (podobnie jak zdjęcia dostępne w Street View).

Jest też ulepszona klawiatura z "pisaniem gestami", czyli użytkownik jeździ po ekranie palcem od litery do litery, unosząc rękę dopiero po zakończeniu pisania danego słowa. System wspiera też wielu użytkowników i umożliwia bezprzewodowe udostępnianie obrazu na telewizorze. Są też inne usprawnienia dotyczące m.in. powiadomień i Google Now.

Nexus 7

Znany już 7-calowy tablet od Google będzie dostępny także ze wsparciem dla HSPA+, w wersji 32 GB. Będzie dostępny w cenie 299 USD w Google Play dla użytkowników z USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Kanady.

Nexus 10

To zdecydowanie najważniejszy z nowych tabletów Google, który został opracowany przez Samsunga. Jego wyświetlacz o przekątnej 10,055 cala dysponuje rozdzielczością 2560x1600 pikseli. Urządzenie jest wyposażone w procesor dwurdzeniowy 1,7 Ghz i 2 GB RAM.

Bateria Nexusa 10 ma gwarantować do 9 godzin odtwarzania wideo. Opcje łączności to Wi-Fi, Bluetooth i NFC. Google szczególnie zachwala jednak wsparcie dla wielu użytkowników w Androidzie 4.2, co może czynić nowy tablet wspólnym urządzeniem np. dla całej rodziny.

Urządzenie będzie dostępne w Google Play od 13 listopada w wersji 16 i 32 GB za odpowiednio 399 oraz 499 dolarów, dla użytkowników z Australii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Kanady i Japonii. Wersja 32 GB pojawi się też w sklepach Walmart w USA.

Sonda
Które z ogłoszonych wczoraj nowości uważasz za istotniejsze?
  • nowe tablety z Androidem
  • Windows Phone 8
wyniki  komentarze

iPad ma nowego konkurenta

Trudno uniknąć porównań Nexusa 10 do iPada. Urządzenie od Google ma generalnie mocniejszy sprzęt, więcej gniazd (micro USB, HDMI), waży nieco mniej i może się wydawać tańsze, ale z drugiej strony nie ma łączności komórkowej. Można też spierać się o zalety systemów operacyjnych, zatem ostatecznie można powiedzieć, że są to dwa produkty tej samej klasy i każdy wybierze to, co lubi. 

Google ogłosiła także nowości dotyczące sklepu Google Play. Zawarła nowe umowy z dostawcami treści i poinformowała o możliwości kupowania filmów w kolejnych krajach - Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Australii.   

Poniżej film od Google promujący nowe urządzenia:

Zobacz: iPad mini - przegląd memów, demotów, grafik


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy