Zniżki na e-booki z okazji Tygodnia e-książki

07-03-2011, 06:36

W dniach 6 do 12 marca obchodzony jest światowy Tydzień e-książki. Akcja ma zachęcić do czytania książek w wersji elektronicznej. Ci, którzy spróbują, mogą liczyć na rabaty w wydawnictwach internetowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Akcja jest stosunkowo młoda, bo została zapoczątkowana w 2004 roku przez Ritę Toews. W tym roku jednak Tydzień e-książek ma wyjątkowy charakter. 40 lat temu ukazała się bowiem pierwsza wersja elektronicznego wydania w postaci Deklaracji Niepodległości USA, opublikowanej w ramach Projektu Gutenberg.

>> Czytaj też: E-booki wchodzą do listy bestsellerów NYT

Sonda
Przeczytałeś/łaś przynajmniej jednego e-booka?
  • tak
  • nie
  • nie, ale mam zamiar to zmienić
wyniki  komentarze

Wydawnictwo Nexto.pl zachęca do czytania e-booków kuponami rabatowymi w wysokości 20% na dowolny produkt w Nexto.pl i Nextranet.pl. Aby skorzystać ze zniżki, należy wprowadzić kod "te20" w koszyku zakupowym. eLib.pl również w ten sposób przyłącza się do inicjatywy i obniża ceny wszystkich publikacji (e-booków) o 20%.

Firma e-Media (www.e-czytnik.pl i www.mediatown.pl) oferuje bezpłatny egzemplarz poradnika pt. E-czytanie – to proste każdemu nowo zarejestrowanemu użytkownikowi serwisu. Dodatkowo do wykorzystania będzie 20-procentowy kupon rabatowy na jednorazowy zakup e-booków w księgarni MediaTown ważny do końca 2011 roku.

Z okazji obchodów światowego tygodnia e-książki Virtualo przygotowało konkursy oraz bony o wartości 50 i 100 zł przy zakupie e-czytnika. W bazie Virtualo jest ponad 7 tys. tytułów, a w czasie trwania akcji – w połowie tygodnia – ma ukazać się specjalna aplikacja na iPada (tablet firmy Apple).

>> Czytaj też: eBook.com na sprzedaż

W 2010 roku Stowarzyszenie Wydawców Amerykańskich (AAP) ogłosiło raport ujawniający, że sprzedaż e-booków miała 9% udziałów w ogólnej sprzedaży książek w USA, podczas gdy w poprzednim badanym okresie było to tylko 3,3%.

Z szacunków firmy PricewaterhouseCoopers wynika, że Polska jest najbardziej dynamicznym rynkiem e-booków w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku łączna wartość ich sprzedaży ma wynieść 9 mln zł. W ciągu czterech lat wzrośnie do 36 mln zł. To jednak niewiele, bo cały rynek książki to około 2 mld zł. Do tej pory w Polsce sprzedało się od 3 do 6 tys. czytników.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.