Znamy zwycięzców majowej edycji programu Kaspersky Open Innovations Program

17-10-2019, 16:34

Firma Kaspersky ogłosiła cztery zwycięskie startupy technologiczne - Enigmedia, Enigmatos, Naboo and Sedicii - wybrane spośród pozostałych finalistów programu Kaspersky Open Innovations Program uruchomionego w maju 2019 r. Wygrana umożliwia zwycięzcom podjęcie współpracy z firmą Kaspersky, głównie nad rozwojem projektu w dziedzinie cyberbezpieczeństwa takich branż jak Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT), transport, łańcuch bloków oraz ochrona przed oszustwami.

W maju 2019 r. firma Kaspersky postawiła wyzwanie przed startupami, na które odpowiedziały rozwijające się firmy z całego świata. Chodziło o udowodnienie, że ich produkty lub technologie potrafią rozwiązać konkretne problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Łącznie nadesłano 258 zgłoszeń z 49 krajów ze wszystkich sześciu kontynentów. Do finału zakwalifikowało się 12 startupów m.in. z Izraela, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Singapuru, Niemiec oraz Francji. Firmy otrzymały szansę zaprezentowania swoich projektów przed panelem ekspertów podczas Demo Day w Mediolanie, we Włoszech. W skład jury wchodzili eksperci z firmy Kaspersky, jak również przedstawiciele firmy Mangrove Capital Partners oraz globalnego dostawcy usług analizy rynkowej, International Data Corporation (IDC).

W wyniku tego procesu wyłoniono cztery zwycięskie projekty - po jednym z następujących dziedzin: Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT), transport, łańcuch bloków oraz technologia ochrony przed oszustwami.

Cztery startupy, które zwyciężyły w wyzwaniu, mają szansę pracować nad projektami biznesowymi razem z marką działającą w branży cyberbezpieczeństwa. W przypadku zatwierdzenia ich projektów będą mogły współpracować z firmą Kaspersky na skalę globalną.

Współpraca z wybranymi startupami będzie realizowana według jednego z trzech scenariuszy: wspólne wprowadzenie produktu na rynek za pośrednictwem kanałów firmy Kaspersky bez nadania marki, alians technologiczny lub projekt pilotażowy obejmujący wprowadzenie na jeden z rynków produktu startupu wraz z rozwiązaniami firmy Kaspersky. Konkretna opcja zostanie dopasowana do indywidualnego startupu.

Demo Day odbył się podczas spotkania Kaspersky Open Innovation Summit - pierwszego wydarzenia związanego z centrum innowacji firmy Kaspersky, które koncentruje się na szukaniu nowych możliwości rozwoju działalności biznesowej, współpracy z zewnętrznymi startupami oraz ekosystemem związanym z przedsięwzięciami wysokiego ryzyka. Centrum Innowacji służy wspieraniu przełomowych projektów i koncentruje się na identyfikowaniu nowych trendów, odkrywaniu nowych rynków, szukaniu najlepszych w swojej kategorii startupów oraz budowaniu aliansów technologicznych.

Źródło: Kaspersky


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy