Znamy zwycięzców hackathonu bankITup

16-05-2018, 14:22

Uczestnicy z całej Polski, 26 godzin i jeden cel - poskromienie danych. Zadaniem uczestników było stworzenie narzędzia, modelu lub algorytmu, które pozwoli identyfikować spółki z największym potencjałem rozwojowym i inwestycyjnym. Kto wszedł do finałów?

Podczas hackathonu odbywającego się 14. kwietnia w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej jury wybrało czterech finalistów. Oprócz nagród pieniężnych laureaci zyskali szansę na współpracę z Bankiem Zachodnim WBK oraz możliwość kontynuacji prac nad rozwojem swoich koncepcji w drugim etapie.

Pierwsze miejsce zdobył zespół „Ramojady”. Drużyna zaprojektowała platformę AI_stock. Umożliwia ona wyszukiwanie wiadomości, które mogą mieć wpływ na obserwowane zmiany na giełdzie. Jest to możliwe poprzez agregowanie oraz streszczanie wiadomości, o obserwowanych spółkach, pochodzących z różnych źródeł. Dodatkowo platforma dostarcza informacje dotyczące wydźwięku poszczególnych artykułów, słów kluczowych czy podmiotów, których dotyczy – co pozwala na sprawne przeglądanie dużej liczby artykułów w jednym miejscu. 

Drugie miejsce zajęła drużyna „01” za projekt HUMAN_FACTOR. Jest to narzędzie porównawcze – oceny pracowników, atrakcyjności benefitów oraz zaufania do firmy. Pozwala na znalezienie przedsiębiorstwa z wykształconą i doświadczoną kadrą zarządzającą i wykonawczą, z charyzmatycznym i nagradzanym liderem, będącym atrakcyjnym pracodawcą oraz godnego zaufania partnera biznesowego.

Trzecia nagroda trafiła do zespołu „Medical.ml”. W trakcie 24h hackathonu drużyna stworzyła człon systemu dotyczący wykrywania zapotrzebowania na usługi skarbowe, m.in. takie jak: zabezpieczenia walutowa przez spółki planujące ekspansję poza Polskę lub dopiero wkraczające na polski rynek. Projekt został zrealizowany poprzez integrację różnorodnych źródeł danych, wykorzystanie technik NLP oraz logiki rozmytej do ich przetwarzania.

Wyróżniony został również zespół „GaussTeam” za aplikację “Gravity”, wspomagającą inwestorów w doborze idealnej lokalizacji pod lokal usługowy, wykorzystując model grawitacyjny. 

Do 6. maja trwało także głosowanie publiczności, w którym internauci mogli wskazać najlepszy ich zdaniem projekt zaprezentowany podczas wydarzenia. Zwycięzcą został GoInvest drużyny TeamGaruda. Zespół stworzył system wspomagający podjęcie decyzji, oparty na analizie wielokryterialnej.

Źródło: Bank Zachodni WBK


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31