Znamy już datę #CodeWeek 2019

13-03-2019, 18:18

Między 5 a 20 października odbędzie się Europejski Tydzień Kodowania, który ponownie potrwa… dwa tygodnie. Wydawałoby się, że około 200 dni – bo  tyle zostało do #CodeWeek 2019 – to mnóstwo czasu, jednak miną szybciej, niż nam się wydaje. Zachęcamy więc do rozpoczęcia przygotowań teraz.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

To okazja, aby zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową i robotyką. Wydarzenia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania mogą zorganizować wszyscy zainteresowani: Ty, Twoi znajomi, przedstawiciele branży IT, biblioteki miejskie, nauczyciele. Jako wydarzenie można zgłosić warsztaty, szkolenia, debaty, lekcje informatyki, a nawet spotkanie ze znajomymi! Gdzie szukać inspiracji do zorganizowania wydarzenia? Na stronie www.koduj.gov.pl czekają na Was gotowe scenariusze zajęć, z których możecie skorzystać.

Aby wziąć udział trzeba zarejestrować swój pomysł na tej stronie. Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy