Zmiana czasu na letni już dziś w nocy

24-03-2011, 12:06
Aktualizacja: 26-03-2011, 13:30

W nocy z soboty na niedzielę będziemy zmieniać czas na letni, co oznacza krótszy sen. W ramach rekompensaty dzień potrwa dłużej, ponieważ wskazówki zegara należy przestawić o 1 godzinę do przodu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z reguły zmiana czasu na letni przypada na ostatnią niedzielę marca. W nocy 27 marca należy przestawić zegarki o 1 godzinę do przodu z 2:00 na 3:00. Godzina w komputerze i wielu smartfonach przestawi się automatycznie, jednak nadal wiele telefonów komórkowych i zegarków pozbawionych synchronizacji należy przestawić ręcznie.

Zmiana czasu na letni

Zmiana czasu na letni przyczyni się do krótszego spania, ale także do wydłużenia dnia i lepszego wykorzystania światła dziennego. Zmiany czasu regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 23 grudnia 2008 roku.

W Polsce zmiana czasu nastąpiła podczas okupacji hitlerowskiej. Po wojnie czas był zmieniany nieregularnie. Jednak od 1977 roku w naszym kraju obowiązują czas letni i zimowy. Co ciekawe, w lutym br. prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew poinformował, że jesienią tego roku jego kraj nie przejdzie na czas zimowy.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.