Złoty Bankier 2011 - internauci wybrali najlepsze banki

PATRONAT MEDIALNY 06-02-2012, 08:54

Prawie 11 tys. internautów oddało głosy w trzeciej edycji plebiscytu Złoty Bankier, organizowanego przez Bankier.pl i PayU S.A. Zdecydowano w ten sposób o wyborze najlepszych usług i produktów finansowych 2011 roku. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 2 lutego w Teatrze Kamienica w Warszawie. Najwięcej wyróżnień odebrał mBank, zaraz za nim uplasował się Idea Bank.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Głosy na najlepsze usługi i produkty finansowe minionego roku można było oddawać od 2 do 25 stycznia włącznie. O tytuł Złotego Bankiera, w 9 kategoriach z zakresu bankowości indywidualnej oraz produktów dla firm, ubiegało się 31 banków. Najtrudniej było zwyciężyć w kategoriach: konto osobiste dla internauty, kredyt dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz karty kredytowe.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach III edycji plebiscytu Złoty Bankier zostali:

 • Najlepsze konto osobiste dla internauty – mBank;

 • Najlepsza karta kredytowa – Citi Handlowy;

 • Najlepszy kredyt gotówkowy - Credit Agricole Bank Polska;

 • Najlepszy kredyt samochodowy - Volkswagen Bank Polska S.A.;

 • Najlepszy kredyt hipoteczny - PKO Bank Polski S.A.;

 • Najlepsza bankowość mobilna – mBank;

 • Najlepsze konto firmowe dla przedsiębiorcy internetowego – mBank;

 • Najlepszy kredyt dla firm – Idea Bank;

 • Najlepszy produkt oszczędnościowy dla firm – Idea Bank.

Dodatkowo bank, który uzyskał najwięcej głosów internautów łącznie we wszystkich kategoriach, otrzymał tytuł Złotego Banku 2011. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nagroda ta przypadła mBankowi.

W III edycji plebiscytu Złoty Bankier internauci mieli możliwość wyrażenia swojej opinii na temat usług i produktów bankowych za pośrednictwem strony www.ZlotyBankier.pl oraz platformy mobilnej m.zlotybankier.pl. Po raz pierwszy wykorzystano do głosowania także portal społecznościowy Facebook.

Przygotowaliśmy specjalną aplikację „Złoty Bankier” na Facebooku w formie gry edukacyjnej, która była dostępna na fan page’ach PayU i Bankier.pl, a także kilku banków. Za pośrednictwem aplikacji oddano prawie tysiąc głosów w plebiscycie – mówi Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzająca PayU S.A. Facebookowicze, którzy zdecydowali się na skorzystanie z aplikacji, wzięli udział w konkursie sprawdzającym ich wiedzę z zakresu bankowości, finansów oraz e-commerce, a tym samym mieli szansę na zdobycie cennych nagród – dodaje.

Poza internautami głos w plebiscycie Złoty Bankier zabrali także eksperci rynku finansowego, którzy wyłonili zwycięzców w dwóch kategoriach specjalnych. Nowością była kategoria Osobowość Roku, a już tradycyjnie uzupełniła ją Innowacja Finansowa Roku.

Kapituła plebiscytu Złoty Bankier 2011 w składzie:

 • Bogusław Półtorak, główny ekonomista i redaktor naczelny Bankier.pl,

 • Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzający PayU S.A.,

 • Wojciech Boczoń, redaktor naczelny PRNews.pl,

 • Michał Kisiel, analityk Bankier.pl,

 • Paweł Majtkowski, analityk Expander,

 • Marcin Krasoń, analityk Open Finance,

 • Robert Azembski, Redakcja Bloomberg Businessweek Polska, redaktor prowadzący dodatki finansowe Wprost,

 • Paweł Zielewski, redakcja Forbes,

 • Krzysztof Barembruch, prezes Związku Firm Doradztwa Finansowego,

 • Michał Kobosko, Redaktor Naczelny Bloomberg Businessweek Polska, członek honorowy Kapituły,

zdecydowała o przyznaniu tytułu Osobowość Roku 2011 Zbigniewowi Jagielle - Prezesowi PKO Banku Polskiego S.A. Za Innowację Finansową Roku uznano natomiast usługę Alior Banku – Rachunki bez opłat.

Tegoroczna edycja plebiscytu cieszyła się dużym zainteresowaniem internautów
i instytucji finansowych. Strony wydarzenia www.ZlotyBankier.pl oraz m.zlotybankier.pl zanotowały łącznie ponad 244 tys. odsłon. Wyniki głosowania jak zwykle pokazały, jaka powinna być oferta banku, by zdołała spełnić rosnące oczekiwania klientów.

Zauważamy rosnącą chęć internautów do zabierania głosu na tematy finansowe. Nasz plebiscyt jest jednym z elementów takiej dyskusji. Cieszymy się, że dzięki niemu potrzeby klientów mogą być lepiej zrozumiane przez banki – mówi dr Bogusław Półtorak, redaktor naczelny serwisu Bankier.plMamy nadzieję, że Złoty Bankier zachęci instytucje finansowe do zdrowej rywalizacji i nieustannego ulepszania ofert, na czym skorzystają wszyscy klienci – dodaje.

Ogłoszenie wyników plebiscytu Złoty Bankier 2011 odbyło się 2 lutego w Teatrze Kamienica w Warszawie. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 300 osób ze świata bankowości i finansów, wśród nich przedstawiciele największych instytucji finansowych w Polsce. Uroczystą galę poprowadził Artur Andrus, a całość uświetnił koncert zespołu Perfect. Zwycięzcy odebrali statuetki z rąk Moniki Owczarczyk – Dyrektor Zarządzającej Bankier.pl oraz Joanny Kuzdak – Dyrektor Zarządzającej PayU S.A.

Wyniki plebiscytu Złoty Bankier 2011
fot. - Wyniki plebiscytu Złoty Bankier 2011
Szczegółowe wyniki głosowania we wszystkich wymienionych kategoriach przedstawione są w tabeli obok. Można się z nimi zapoznać także na stronie www.zlotybankier.pl.

Trzecia edycja plebiscytu Złoty Bankier stała się pretekstem do głębszego podsumowania stanu rynku bankowego i wskazania jego perspektyw na 2012 rok. Publikacją towarzyszącą wydarzeniu jest raport „Najlepsze produkty bankowe 2011 oczami klientów”, który można pobrać ze strony www.Bankier.pl lub www.PayU.pl.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.