Złapiesz taksówkę, najesz się i napijesz - aplikacje pkt wskażą drogę

31-03-2011, 22:59

Po raz kolejny pkt.pl oferuje darmowe aplikacje mobilne. „Chcę Taxi!” oraz „Jedz i Pij!” mają pomóc posiadaczom iPhone'ów i telefonów z systemem Android odnaleźć się w nowym otoczeniu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W 2009 roku spółka pkt.pl wypuściła na rynek aplikację yellow pages dla iPhone'a, dzięki której użytkownicy smartfona firmy Apple mają dostęp do pełnej bazy firm.

>> Czytaj też: Teraz możesz przetestować aplikację, zanim kupisz ją w Android Markecie

Chcę Taxi! pkt.pl oferuje bazę firm
fot. pk - Chcę Taxi! pkt.pl oferuje bazę firm
Aplikacja „Chcę Taxi!” prosi najpierw użytkowników iPhone’a o wykorzystanie położenia (można także wpisać inne miasto lub kod pocztowy), a następnie pobiera dane o przewoźnikach. Wyniki prezentowane są w formie listy z podziałem na odległości do biur, co w przypadku osoby chcącej tylko wezwać taksówkę będzie zbędne. Potrząśnięcie smartfonem generuje kolejne wyniki.

Do dyspozycji użytkownika są numery telefonów i dokładne adresy, które można zobaczyć na mapie i wyznaczyć trasę. Aplikacja od czasu pojawienia się w AppStore nie zyskała na dużej popularności (znajduje się na końcu listy TOP 50 w Polsce).

Jedz i Pij! pozwala na lokalizację restauracji w wyznaczonym miejscu na mapie
fot. pk - Jedz i Pij! pozwala na lokalizację restauracji w wyznaczonym miejscu na mapie
Jedz i Pij!” jest właściwie identyczną aplikacją, jak „Chcę Taxi!”, jednak w tym przypadku adresy do restauracji będą bardzo przydatne. Odległości podawane są z dokładnością do 65 metrów.

Użytkownik może liczyć także na dodatkowe dane, jak na przykład: rodzaj kuchni, adres strony WWW, adres e-mail, numer telefonu, zakres działalności czy godziny otwarcia lokalu. Pozyskane dane można zapisać w kontaktach, wysłać e-mailem lub zamieścić na portalu społecznościowym.

>> Czytaj też: Mobilny Firefox 4 wydany (wideo)

Zarówno „Chcę Taxi”, jak i aplikacja „Jedz i Pij!” dostępne są bezpłatnie w AppStore (iPhone, iPad) oraz Android Market pod takimi samymi nazwami.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.