Złapiesz taksówkę, najesz się i napijesz - aplikacje pkt wskażą drogę

31-03-2011, 22:59

Po raz kolejny pkt.pl oferuje darmowe aplikacje mobilne. „Chcę Taxi!” oraz „Jedz i Pij!” mają pomóc posiadaczom iPhone'ów i telefonów z systemem Android odnaleźć się w nowym otoczeniu.

W 2009 roku spółka pkt.pl wypuściła na rynek aplikację yellow pages dla iPhone'a, dzięki której użytkownicy smartfona firmy Apple mają dostęp do pełnej bazy firm.

>> Czytaj też: Teraz możesz przetestować aplikację, zanim kupisz ją w Android Markecie

Chcę Taxi! pkt.pl oferuje bazę firm
fot. pk - Chcę Taxi! pkt.pl oferuje bazę firm
Aplikacja „Chcę Taxi!” prosi najpierw użytkowników iPhone’a o wykorzystanie położenia (można także wpisać inne miasto lub kod pocztowy), a następnie pobiera dane o przewoźnikach. Wyniki prezentowane są w formie listy z podziałem na odległości do biur, co w przypadku osoby chcącej tylko wezwać taksówkę będzie zbędne. Potrząśnięcie smartfonem generuje kolejne wyniki.

Do dyspozycji użytkownika są numery telefonów i dokładne adresy, które można zobaczyć na mapie i wyznaczyć trasę. Aplikacja od czasu pojawienia się w AppStore nie zyskała na dużej popularności (znajduje się na końcu listy TOP 50 w Polsce).

Jedz i Pij! pozwala na lokalizację restauracji w wyznaczonym miejscu na mapie
fot. pk - Jedz i Pij! pozwala na lokalizację restauracji w wyznaczonym miejscu na mapie
Jedz i Pij!” jest właściwie identyczną aplikacją, jak „Chcę Taxi!”, jednak w tym przypadku adresy do restauracji będą bardzo przydatne. Odległości podawane są z dokładnością do 65 metrów.

Użytkownik może liczyć także na dodatkowe dane, jak na przykład: rodzaj kuchni, adres strony WWW, adres e-mail, numer telefonu, zakres działalności czy godziny otwarcia lokalu. Pozyskane dane można zapisać w kontaktach, wysłać e-mailem lub zamieścić na portalu społecznościowym.

>> Czytaj też: Mobilny Firefox 4 wydany (wideo)

Zarówno „Chcę Taxi”, jak i aplikacja „Jedz i Pij!” dostępne są bezpłatnie w AppStore (iPhone, iPad) oraz Android Market pod takimi samymi nazwami.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31