Zimowa odsłona akcji Polska Jest Fajna

05-12-2011, 15:16

Wraz z internautami WP odkrywać będzie miejsca, gdzie w pełni można oddać się zimowemu szaleństwu. W grudniu i styczniu na portalu prezentowane będą relacje i materiały multimedialne mające udowodnić, że zima w Polsce jest fajna.

Podczas realizacji projektu dwoje podróżników – Katarzyna Jadaluk i Jakub Rybicki - objedzie Polskę samochodem. Podczas dwumiesięcznej wyprawy postarają się udowodnić, że nie trzeba jechać za granicę, by poczuć smak prawdziwego, zimowego szaleństwa. Postarają się skorzystać z emocji ekstremalnych sportów zimowych – ścigania na śnieżnych poduszkowcach i nurkowania pod lodem. W grudniu eksplorerzy skupią się na tematach związanych ze świątecznymi tradycjami i obrzędami w różnych regionach Polski, zaś w drugiej części wyprawy – na aktywnym, zimowym wypoczynku.

Strona akcji WP - Polska Jest Fajna
fot. WP - Strona akcji WP - Polska Jest Fajna
- Chcemy promować odkrywanie Polski również zimą, tym bardziej, że często krajoznawcza wiedza przeciętnego Polaka zatrzymała się na wspomnieniach z Zakopanego czy Krynicy Górskiej. Zrealizujmy kilka scenariuszy aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem, zachęcając naszych internautów do powtórzenia tej przygody – podkreśla Olga Dębicka, Kierownik Zespołu Serwisów Turystycznych w WP. – Ponadto nasi reporterzy w okresie Bożego Narodzenia zwrócą uwagę na mało znane tradycje i obyczaje świąteczne osiadłych w Polsce Łemków, Tatarów i Ukraińców.

Czytaj też: Finisz akcji WP „Polska jest fajna”

Codziennie w serwisie można znaleźć informacje o dokonaniach reporterów, a także ciekawostki związane z odkrywaniem uroków Polski zimą. Wraz z podróżnikami internauta sprawdzi, gdzie znajduje się polski biegun zimna, poszuka Yeti, przeżyje rosyjskie Boże Narodzenie w Zakopanem oraz odwiedzi Festiwal Rzeźby Lodowej.

W styczniu wysłannicy WP mają nie tylko zaliczyć najlepsze polskie trasy narciarskie, ale poczuć dreszcz emocji podczas snowkitingu – zimowej odmiany kitesurfingu, który łączy tradycyjny snowboard/narty z latawcem oraz wezmą udział w słynnym Zjeździe na Byle Czym. Spotkają się również z rekordzistą świata w staniu na mrozie oraz Piotrem Pustelnikiem, zdobywcą Korony Himalajów, który radzić będzie, jak przeżyć zimę w górach.

Tradycyjnie już wyprawa zatoczy koło – rozpoczęła się w Gdańsku 1 grudnia, a zakończy w grodzie nad Motławą, 31 stycznia 2012. Para podróżników przemierzy ponad 3 tysiące kilometrów.

Serwis dostępny jest pod adresem: polskajestfajna.wp.pl


Następny artykuł » zamknij

Sony Vita wciąż z Flashem?

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy