Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zgubiłeś bagaż w pociągu? Poszukaj go w internetowym wykazie rzeczy znalezionych

20-02-2024, 17:43

Zgubiony lub pozostawiony w pociągu bagaż lub rzecz nie oznacza, że przepadł on na zawsze. Od początku lutego rejestrowanie rzeczy znalezionych w pociągach PKP Intercity prowadzone jest w wersji elektronicznej i można sprawdzić, czy zagubiony bagaż znajduje się w wykazie.

Teraz online wyszukasz swój zagubiony w pociągu bagaż

Tylko w ubiegłym roku pasażerowie PKP Intercity zostawili łącznie ponad 13 tys. przedmiotów w pociągach przewoźnika. Jednak już z początkiem lutego osoby, które zostawiły swój bagaż w danym pociągu mają możliwość zweryfikowania, czy dany przedmiot znajduje się w wykazie rzeczy znalezionych. Automatycznie publikowane zestawienie jest dostępne na stronie przewoźnika a w specjalnym oknie wyszukiwania można sprawdzić czy dany bagaż bądź zagubiony przedmiot został odnaleziony.

Informacje o rzeczach znalezionych są automatycznie publikowane na stronie www.intercity.pl w zakładce Obsługa Pasażerów, a dalej Odbiór zagubionego bagażu. Wprowadzony wykaz online rzeczy zagubionych pomoże przede wszystkim na udzielenie klientom szczegółowej informacji o statusie rzeczy znalezionej w czasie rzeczywistym.

Wykaz rzeczy znalezionych

Zgubiony lub pozostawiony w pociągu bagaż lub rzecz nie oznacza, że przepadł on na zawsze. Pracownicy obsługi danego pociągu regularnie kontrolują wagony, a znalezione rzeczy trafiają do wyznaczonych punktów.

Do najczęściej powtarzających się rzeczy jakie pasażerowie zostawiają w pociągach należy mała elektronika, np. ładowarki do telefonów czy laptopów, telefony czy właśnie laptopy, kluczyki do samochodu, części garderoby: czapki, rękawiczki czy marynarki, okulary, portfele, a także parasole. Często znajdywane są także torebki z żywnością i zabawki.

wykaz rzeczy znalezionych pociąg

Dzięki wprowadzonym zmianom w procedurach dotyczących rzeczy znalezionych na stronie przewoźnika, mamy możliwość zweryfikowania:

  • daty znalezienia danego przedmiotu,
  • numeru pociągu w jakim bagaż lub przedmiot został znaleziony,
  • relację pociągu,
  • stację znalezienia,
  • co zostało znalezione.

W celu ustalenia miejsca zdeponowania rzeczy znalezionej należy skontaktować się z dowolnie wybranym punktem rzeczy znalezionych. Wykaz takich punktów znajduje się na stronie PKP Intercity pod linkiem: odbiór zagubionego bagażu >>

Należy pamiętać, że na odbiór danego bagażu czy przedmiotu są 3 dni od daty zdeponowania go w wyznaczonym punkcie.

W przypadku konieczności ustalenia późniejszego terminu odbioru pozostawionego bagażu, należy skontaktować się przed upływem wskazanego terminu 3 dni z konkretnym punktem, w którym został on zdeponowany.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *