Zewnętrzne filtry fotograficzne do smartfonów?

30-07-2018, 07:55

Dziś już prawie każdy robi zdjęcia telefonem. Przyzwyczailiśmy się ponadto do korzystania z aplikacji z filtrami, pomagającymi modyfikować powstałe obrazy. W pozyskaniu profesjonalnego efektu mogą nam też pomóc nowe filtry kwadratowe, kojarzące się bardziej ze specjalistycznymi nakładkami na aparaty fotograficzne niż gadżetem na smartfona. Jak działają?

Filtry zewnętrzne zamiast aplikacji do nakładania filtrów na zdjęcia ze smartfona? To może okazać się całkiem sensowne rozwiązanie, pozwalające na profesjonalizacje zdjęć robionych "komórką".

Nowe narzędzie w uniwersalnym wydaniu składa się z zestawu dwóch filtrów: kwadratowego polaryzacyjnego oraz połówkowego , a także z uchwytu filtrowego z klipsem do mocowania na telefonie.  Zaletą kompletu jest dopasowanie do większości smartfonów.

Możliwości systemu  uzupełniają dwa dodatkowe filtry: nocny i szary neutralny. Dzięki pierwszemu mamy możliwość wykonania zdjęć nocnych bez efektu żółtego zanieczyszczonego światła. Filtr bowiem blokuje niektóre widma światła i dlatego może stać się narzędziem do astrofotografii. Z kolei drugi z produktów to filtr neutralny szary o gęstości pozwalającej przyciemnić ekspozycję o 3 podziałki przysłony. Wszystkie filtry, o których mowa wykonane są z japońskiego szkła optycznego (H-K9L) z powłokami NANO. Ponadto w fazie produkcji filtry poddane są dwustronnemu szlifowaniu i polerowaniu, a powłoki IR eliminują światło podczerwone, dlatego zdjęcia pozbawione są efektu zamglenia i stają się bardziej wyraziste.

Źródło: NiSi


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy