Zewnętrzna firma wypełnia społecznościowe braki w Office (wideo)

24-05-2011, 21:40

Gdzie Microsoft nie może... tam chętnie lukę wypełniają nowe firmy, liczące na szybki zysk.

Microsoft niedawno wystartował z testami pakietu Office 365 dla firm, jednak on również nie został jeszcze zbyt dobrze wyposażony w funkcje pracy grupowej.

>>Czytaj także: Kolejne włamanie do Sony: "chcieliśmy was bardziej pogrążyć"

Sonda
Microsoft zbyt słabo troszczy się o funkcje pracy grupowej w Office?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jive Software, nie czekając na działania Microsoftu w tej kwestii, postanowiła zaprezentować własne rozwiązanie tego typu. Choć firma obecna jest na rynku już od 2001 roku, zrobiło się o niej głośno dopiero kilkanaście miesięcy temu, gdy zdobyła dofinansowanie na poziomie 30 mln dolarów i pozytywne recenzje analityków Gartnera.

Niedawno Jive zakupiło startup OffiSync, który pozwalał na grupową pracę przy plikach w MS Office przechowywanych w Dokumentach Google. Jak zauważa amerykański Business Insider, rozwiązanie bardzo przypomina to, które Microsoft planuje wprowadzić do Office 365, a także nieco starsze SharePoint Server.

Również Google jakiś czas temu udostępniło podobne rozwiązanie nazwane "Cloud Connect dla MS Office". OffiSync od Jive Software oferuje natomiast wsparcie również dla Office 2003 i starszych wersji, co pozwala na przykład na zapisywanie plików z desktopowego pakietu bezpośrednio do Dokumentów Google.

>>Czytaj także: Google uruchamia porównywarkę produktów finansowych (wideo)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy