Zdrada przez internet i Polacy

23-02-2007, 21:33

Podniecenia seksualnego w wyniku internetowych flirtów doznaje już około 600 tys. polskich internautów - wynika z badania seksuologa Zbigniewa Izdebskiego. Nie wszystko jest jednak uważane przez badanych za zdradę.

W wypowiedzi dla serwisu Dziennik.pl profesor Izdebski potwierdza, że jego badani chętnie korzystali z anonimowości, jaką daje internet. Nikogo nie zdziwi zatem fakt, że możliwość ukrycia się za wymyślonym, atrakcyjnym dla płci przeciwnej wizerunkiem, bardzo często jest wykorzystywana właśnie podczas flirtów prowadzonych przez Sieć WWW.

Rozmowy przez internet nie zawsze są traktowane jako niedochowanie wierności partnerowi. Zdradą nie jest według osób badanych np. rozmowa przeprowadzona z osobą, którą dopiero co poznaliśmy w internecie. Jako zdrady nie traktuje się także częstszych kontaktów przez internet, jeśli nie są one ukrywane przed partnerem.

Wystarczy jednak prowadzić rozmowy w ukryciu, nie wspominając już o doznawaniu podniecenia seksualnego podczas flirtowania - co zdarzyło się zdaniem Izdebskiego już 600 tysiącom polskich internautów - by flirtowanie zostało uznane przez partnera za niedochowanie wierności.

Seksuolog zaznacza, że internet dla większości badanych internautów był bezpiecznym sposobem zdrady. Można tutaj realizować swoje fantazje erotyczne bez wstydu i nie ponosząc żadnych konsekwencji. Te okoliczności sprzyjają - zdaniem Izdebskiego - podejmowaniu internetowych flirtów.

Warto jednak pamiętać, że cyberseks to nie wszystko, Jak na razie, wydaje się, iż żadne zdobycze techniki, erotyczne gadżety komputerowe, seks czaty, najwymyślniejsza gra słów, czy też wirtualne gry erotyczne nie zastąpią kontaktów z prawdziwym partnerem.

Szczegóły na stronach serwisu Dziennik.pl, który opatrzył wyniki badań Izdebskiego nieco przewrotnym tytułem: Seks przez internet uprawia 600 tys. Polaków
Nagranie wideo z wypowiedzią Zbigniewa Izdebskiego.

Źródło: Dziennik.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zdrada onlinetag gry erotyczne
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy