Zdalne kasowanie pamięci telefonu ratunkiem w przypadku kradzieży

16-10-2009, 07:17

Aby wrażliwe dane nie dostały się w niepowołane ręce, najlepiej nie przechowywać ich w telefonie komórkowym. Jeśli jednak już to robimy, warto się zastanowić nad rozwiązaniem, które może nas uchronić przed konsekwencjami kradzieży urządzenia.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Telefony komórkowe, dzięki swej powszechności i łatwości w użyciu, stały się swoistym centrum życia dla wielu osób. Nie tylko pozwalają pozostawać w kontakcie z bliskimi, klientami czy współpracownikami, ale wspomagają też pracę, a czasem nawet stanowią nasze centrum multimedialne. Wyposażone w pakiety biurowe czy też czytniki plików, doskonale sprawdzają się w przypadku osób dużo podróżujących, dla których pozostawanie w łączności z firmą jest kluczowe.

Firmowe smartfony to już z kolei ogromna kopalnia niezwykle użytecznej wiedzy. Jednak nie tylko biznesowe ale i prywatne wykorzystanie z tych urządzeń, skłania wiele osób do przechowywani w w telefonach komórkowych wrażliwych danych - jak chociażby adresów e-mail, danych teleadresowych, prywatnych notatek, zdjęć, kończąc na tych najbardziej poufnych jak numery kont bankowych, kart płatniczych czy też kody dostępu.

Problem pojawia się, gdy urządzenie zostanie nam skradzione czy też je zgubimy. Utrata numerów telefonów czy adresów, choć dotkliwa, nie będzie miała zapewne aż tak dużych skutków, jak dostanie się w niepowołane ręce specyfikacji nowych urządzeń czy też propozycji umów handlowych, nie wspominając o kodach dostępu.

Sonda
Czy w swoim telefonie komórkowym trzymasz wrażliwe dane?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam telefonu
wyniki  komentarze

Firma Kroll Ontrack twierdzi, że znalazła rozwiązanie tego problemu. Ontrack Eraser Mobile jest programem, który zdalnie umożliwia permanentne usunięcie danych z bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Według zapewnień twórców operacja ta jest nieodwracalna. Odbyć się może na dwa sposoby - albo poprzez wysłanie SMS-a z poleceniem wykasowania zawartości pamięci wewnętrznej telefonu, albo poprzez połączenie z komputerem.

Warunkiem powodzenia operacji jest zainstalowanie aplikacji na urządzeniu, które chcemy chronić. Co ważne, dane usuwane są nie tylko z karty SIM, ale także z samego telefonu.

Paweł Odor, główny specjalista Kroll Ontrack, mówi, że w wyniku wysłania wiadomości tekstowej ze specjalną komendą dochodzi do nadpisania wszystkich danych znajdujących się w danym smartfonie. W wyniku tej operacji w telefonie znajdować się będzie jedynie oryginalny system operacyjny.

Aplikacja działa w oparciu o platformy Symbian oraz Windows Mobile. Będą mogli z niej skorzystać użytkownicy telefonów marek HTC, Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Toshiba i Vodafone.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.