Zbliżeniowo już nie tylko kartą i telefonem

20-03-2018, 19:04

W Polsce nie słabnie popularność płatności zbliżeniowych. Nie chcemy jednak płacić wyłącznie kartami. Sporym zainteresowaniem cieszy się płacenie telefonem, lecz wydaje się, że przyszłość należy do zegarków i innych elementów biżuterii.

Niedawno firma Mastercard przeprowadziła badanie, z którego wynika, że 27% osób już jest gotowych na to, żeby płacić innymi urządzeniami niż telefony. Możliwe, że za chwilę dojdziemy do wniosku, że nawet sam telefon jest za duży i nie możemy czasami mieć go przy sobie. Przedmiotami, które będziemy mogli wygodnie wykorzystywać do płatności są za to zegarek, pierścionek czy breloczek, jak twierdzi Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju nowego biznesu w tej firmie.

Płacić zbliżeniowo zegarkiem zresztą w naszym kraju już się da, a konkretnie mogą to robić klienci jednego z polskich banków. To metoda płatności przeznaczona dla wszystkich, ale głównymi jej adresatami są osoby uprawiające sporty. Zaproponowane urządzenie będzie pamiętało PIN do czasu, kiedy je zdejmiemy.

Źródło: infoWire


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy