Zbliżeniowo już nie tylko kartą i telefonem

20-03-2018, 19:04

W Polsce nie słabnie popularność płatności zbliżeniowych. Nie chcemy jednak płacić wyłącznie kartami. Sporym zainteresowaniem cieszy się płacenie telefonem, lecz wydaje się, że przyszłość należy do zegarków i innych elementów biżuterii.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno firma Mastercard przeprowadziła badanie, z którego wynika, że 27% osób już jest gotowych na to, żeby płacić innymi urządzeniami niż telefony. Możliwe, że za chwilę dojdziemy do wniosku, że nawet sam telefon jest za duży i nie możemy czasami mieć go przy sobie. Przedmiotami, które będziemy mogli wygodnie wykorzystywać do płatności są za to zegarek, pierścionek czy breloczek, jak twierdzi Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju nowego biznesu w tej firmie.

Płacić zbliżeniowo zegarkiem zresztą w naszym kraju już się da, a konkretnie mogą to robić klienci jednego z polskich banków. To metoda płatności przeznaczona dla wszystkich, ale głównymi jej adresatami są osoby uprawiające sporty. Zaproponowane urządzenie będzie pamiętało PIN do czasu, kiedy je zdejmiemy.

Źródło: infoWireSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.