Zbliża się hackathon "Nowa strona danych"

26-10-2018, 18:17

W najbliższy weekend - 27 i 28 października - programiści, specjaliści UX, UI, design i data science opracują prototypy nowych funkcjonalności portalu dane.gov.pl. Jury oceni projekty m.in. pod kątem użyteczności i dostępności dla różnych grup odbiorców portalu oraz spójności z jego ideą.

Hackathon “Nowa strona danych” to szansa na zwiększenie użyteczności portalu dane.gov.pl i jego większe otwarcie na potrzeby odbiorców. Zespoły konkursowe, które podczas rekrutacji przedstawiły najciekawsze pomysły, wypracują propozycje nowych funkcjonalności portalu służące np. wizualizacji danych czy poprawie ich jakości. Jury oceni projekty m.in. pod kątem użyteczności i dostępności dla różnych grup odbiorców portalu oraz spójności z jego ideą. Dla uczestników ważna jest każda minuta. Czas nam sprzyja, gdyż w nocy z soboty na niedzielę czeka nas dodatkowa godzina kodowania!

Dla zwycięskiego zespołu przewidziano nagrodę w wysokości 17 170 zł! Kolejno za zajęcie II i III miejsca zespoły otrzymają 10 110 zł i 6 600 zł. Ministerstwo Cyfryzacji oraz partnerzy wspierający zapewnią także dodatkowe nagrody w formie warsztatów i szkoleń. Emocji nie zabraknie - najciekawsze projekty zostaną wdrożone przez MC.

Organizatorzy zapraszają na otwarcie Hackathonu w sobotę o 9.30 oraz na prezentacje projektów w niedzielę od 16.30. Wstęp w tych godzinach nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Szczegóły są dostępne na stronie hackathon.gov.pl.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja", dofinansowanego z funduszy europejskich.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy