Zawody, które są pożądane na rynku pracy

06-02-2019, 13:01

Obecnie w Polsce panuje niskie bezrobocie. Jednak dotyczy to głównie zawodów o małej odpowiedzialności, a co za tym idzie - i niskiej płacy. Choć przepisy zobowiązują do zachowania minimalnego wynagrodzenia, które w 2019 roku wynosi całe 2250 zł brutto (dając na rękę niewiele ponad 1650 złotych) to młodzi Polacy chcą po prostu zarabiać więcej. Nie ma co się dziwić, dlatego tak chętnie sięgają po kursy zawodowe, aby zdobyć nowe uprawnienia bądź podnieść te, które mają obecnie. Czy to pozwoli na awans, lepszą płacę i szybkie podpisanie umowy? Sprawdzamy, który zawód na pewno to zagwarantuje.

mat partnera

Kadrowi potrzebni od zaraz!

Kadrowi to pierwsza grupa pracownicza, w której odnotowujemy największe braki. Najczęściej firmy starają się ułatwiać sobie drogę, korzystając z usług biur rachunkowych, jednak faktury są często tak wysokie - szczególnie w firmach zatrudniających powyżej 100 osób, że wolą mieć swojego własnego pracownika na miejscu. Nie potrzebne są studia, aby uzyskać uprawnienia, czasami wystarczy odpowiedni kurs, na przykład taki jak tutaj: https://www.szkolenia-semper.pl/hr-kadry.

Warto też zauważyć znaczącą różnicę między zajęciem związanym z kadrami, a płacami. Często specjaliści łączą te dwie kompetencje, ponieważ dopełniają się i oferują kompleksowe prowadzenie dokumentacji pracowniczej wraz z przygotowywaniem listy płac, dokumentów do ZUSu oraz innych świadczeń związanych z PFRONem czy funduszami pracy lub solidarnościowymi, która też jest nowością na liście składek.

Jak długo trzeba uczyć się tego zawodu?

Czy obowiązki specjalisty do spraw kadr i płac są trudne do zrozumienia i nauki? Wszystko to tak naprawdę zależy od ogólnego przygotowania. Jeżeli już miałeś do czynienia z tematami umów, sprawami ZUSowskimi lub ogólnie pracowałeś w księgowości, nabycie nowych umiejętności nie powinno stanowić problemu. Są dostępne kilkudniowe szkolenia dotyczące określonych zadań lub można wybrać ogólne kursy od podstaw, które mogą zająć nawet kilka tygodni, dlatego tak ważne jest określenie na początku swojej wiedzy w danym temacie.

Oczywiście istnieje też inna możliwość. Zatrudnienie się na miejscu pracy jeszcze bez umiejętności i wiedzy i w trakcie pracy korzystanie z kursów - na przykład prawo pracy w 2019, umowy cywilnoprawne czy naliczanie wynagrodzeń w praktyce. Gdy poznasz swoje braki, szkoleń jest tak wiele w ofercie, że bez problemu nadrobisz zaległości.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zawodytag pracatag komunikat firmytag kadrowitag eactive
To warto przeczytać
fot. Devire


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: