Zamień Firefoksa na... Firefoksa (aktualizacja)

19-12-2008, 21:39

Mozilla zakończyła wsparcie dla nieco ponad dwuletniego Firefoksa 2, wypuszczając dziś jego ostatnią planową aktualizację. Jednocześnie wszystkim dotychczasowym użytkownikom popularnej przeglądarki w wersji 2 deweloperzy Mozilli zalecają aktualizację do najnowszego wydania oznaczonego numerem 3.0.5.

3 dni temu, 16 grudnia został wydany Firefox w wersji 2.0.0.19. W programie poprawiono 9 błędów (4 krytyczne - 3 z nich związane z przeprowadzeniem ataków XSS). Jednocześnie w Firefoksie 2 został usunięty filtr antyphishingowy. To działanie prawdopodobnie ma zachęcić do migracji na Firefoksa 3, w którym wspomniana funkcjonalność się znajduje.

Firefox 2 pojawił się na rynku pod koniec października 2006 roku. Co ciekawe, zaraz po premierze deweloperzy Internet Explorera przesłali ekipie Firefoksa 2... tort z gratulacjami. Od tamtego czasu przeglądarka doczekała się wielu poprawek oraz dodatków przygotowanych przez programistów z całego świata. Pod koniec października bieżącego roku informowaliśmy o ostatnich dniach życia Firefoksa 2.

Firefox 3.0.5 na start

W Firefoksie 3.0.5 naprawiono kilka problemów związanych z bezpieczeństwem (3 krytyczne - 2 z nich związane z przeprowadzeniem ataków XSS) oraz poprawiono stabilność aplikacji. Do istotnych zmian należy zaliczyć też udostępnienie przeglądarki w językach bengalskim, esperanto, galicyjskim, hindi i łotewskim. Prócz tego poprawiono szereg problemów związanych z dostępnością dla osób niepełnosprawnych.

AKTUALIZACJA

Niespodziewanie deweloperzy Mozilli wypuścili kolejną wersję Firefoksa 2 oznaczoną numerem 2.0.0.20. Wydanie zawiera jedną poprawkę bezpieczeństwa dla użytkowników Windowsa, która została przeoczona podczas procesu produkcyjnego wersji 2.0.0.19 dla systemu Windows.


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy