Założyciel Wikipedii krytykuje Juliana Assange'a

06-09-2011, 17:59

Jego zdaniem twórca WikiLeaks popełnił szereg błędów związanych z procedurami bezpieczeństwa.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak informowaliśmy niedawno, na początku miesiąca doszło do dużego wycieku informacji z WikiLeaks, którego miał dokonać nieświadomy niczego dziennikarz Guardiana. Od krytyki wydarzenia nie mógł się powstrzymać nawet twórca Wikipedii.

>>Czytaj także: Były rzecznik prasowy WikiLeaks skasował tysiące dokumentów

Sonda
Wikipedia jest dobrze zabezpieczona?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Do tej pory Jimmy Wales, znany szerzej jako pomysłodawca Wikipedii, nie zabierał zbyt często głosu w sprawie aktualnych wydarzeń, jednak tym razem był bardzo wylewny na Twitterze. Jak napisał: Danie Assange'owi hasła do materiałów umożliwiło tego typu wpadkę. Jego zdaniem twórca WikiLeaks mógł również w kilku newralgicznych momentach uniknąć wszystkich problemów.

Wales wskazuje, że plik powinien być przygotowany specjalnie dla dziennikarza Guardiana, jak również opatrzony tymczasowym hasłem. Błędem było udostępnianie klucza drogą internetową, skoro oboje spotkali się w miejscu publicznym. Twórca Wikipedii powiedział także, że tajne dokumenty znalazły się ostatecznie w sieci P2P, bo Assange ich nie skasował.

- Stwórz plik dla Leigha. Daj mu ten plik z jego własnym hasłem. Usuń wszystkie inne kopie. Problem rozwiązany. Assange zawiódł - napisał twórca Wikipedii na Twitterze. Wales nie szczędziŁ także słów krytyki wobec Davida Leigha, dziennikarza Guardiana, który opublikował swoje hasło w książce dostępnej zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

Założyciel Wikipedii podsumował całość na Twitterze słowami: Julianie, zrobiłeś wiele odważnych i niesamowitych rzeczy. Przyznaj się także do własnych błędów. Miej trochę pokory. Mógłbyś zdobyć Nagrodę Nobla. Albo i nie.

>>Czytaj także: 10 lat polskiej Wikipedii - spotkanie w PoznaniuSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Wikipediatag Wikileakstag Julian Assangetag Jimmy Wales
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.