Założenie konta firmowego "na selfie" już możliwe

17-07-2019, 18:48

Pierwszy w Polsce bank wdrożył proces otwierania konta online dla mikroprzedsiębiorców bez konieczności wizyty w oddziale. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć konto zdalnie dzięki robieniu „selfie”.

Na weryfikację tożsamości przeprowadzoną online, przez wykonanie „selfie” zdecydował się Banku Pekao S.A. Przy zakładaniu firmowego konta dla mikroprzedsiębiorstwa, klient za pomocą kamery internetowej przesyła zdjęcie swoje oraz dowodu osobistego. W trakcie tego procesu klient może wybrać także dodatkowe produkty i usługi np. kartę debetową, bankowość elektroniczną Pekao24 dla firm, aplikację mobilną PeoPay czy rachunki pomocnicze.

Nowy sposób zakładania konta umożliwia wysłanie wniosku online i zawarcie umowy z bankiem zdalnie. We wniosku zminimalizowano liczbę pól niezbędnych do wypełnienia. Już po podaniu NIP-u przedsiębiorcy dane jego działalności gospodarczej zaciągają się z CEIDG automatycznie.

Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na otwarcie konta (w dowolny sposób) i skorzystanie z produktów banku mogą zyskać nawet 600 zł w ramach promocji „600 zł na dobry start z Pekao”.

Źródło: Bank Pekao S.A.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy