Zaktualizowane Apple TV za 99 USD i z nową nazwą iTV

13-08-2010, 12:14

Cupertino nieoficjalnie ujawnia szczegóły na temat kolejnej wersji swojego odtwarzacza multimedialnego. Nowości nie wszystkim przypadną do gustu.

Jak dowiedział się z nieoficjalnych źródeł serwis Engadget, nowa wersja Apple TV (nazwana iTV) ma być dostępna w cenie 99 USD i będzie wizualnie pasować do wydanego niedawno iPhone'a 4.

>>Czytaj także: Google TV - filmy z internetu i reklamy Google w telewizorze (wideo)

Sonda
Jak wolisz spędzać wolny czas?
  • Telewizja
  • Komputer
  • Inaczej
wyniki  komentarze

Niestety wciąż nie możemy liczyć na wsparcie dla odtwarzania wideo w jakości 1080p (pomimo wcześniejszych plotek). Zamiast tego klipy będzie można wyświetlać tak, jak w poprzedniej wersji Apple TV, w nieco słabszej jakości 720p. Sercem sieciowego komputera ma być procesor A4, a pliki będzie można przechowywać na 16 gigabajtach wbudowanej pamięci flash

Apple TV zaprezentowane w 2007 roku okazało się niewypałem. Rok później Steve Jobs powtórzył swoje próby, jednak jak sam przyznał: "Wszyscy z nas już tego próbowali. Mieliśmy Microsoft, Amazon, TiVo, Netfix, Blockbuster. My wszyscy próbowaliśmy wymyślić, jak przenieść filmy z internetu na duży ekran telewizora, i wiecie co, wszyscy ponieśliśmy porażkę. Nikt nie odniósł na razie większego sukcesu".

Bardzo prawdopodobne, że Apple zdecyduje się na udostępnienie swojego iTV już jesienią, czyli w tym samym czasie, kiedy podobną premierę planuje gigant z Mountain View dla Google TV. Zapowiada się więc ostra walka o widzów, którzy zamiast wpatrywać się w ekran komputerów, wolą wygodnie ułożyć się przed telewizorami.

>>Czytaj także: Apple najbardziej nielubianą marką?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy