Zakładniczka uwolniona dzięki Facebookowi

28-12-2011, 17:36

Kobieta oraz jej 17-miesięczne dziecko zostały uwolnione po tym, jak przez niemal tydzień przetrzymywano je jako zakładników - poinformował "The Telegraph".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Amerykance udało się przesłać wiadomość na Facebooku do znajomych, po tym jak ukryła się z komputerem przenośnym w szafie - poinformował The Telegraph. Kobieta była więziona przez niemal tydzień we własnym domu razem z niepełnosprawnym dzieckiem.

Czytaj także: Google+ może mieć za rok 400 mln użytkowników

- Facebook był jej jedynym oknem na świat, jaki miała w swoim domu - powiedział sierżant Jon Arnold. - Dobrze, że była w stanie je odpowiednio wykorzystać. Jak zapewnia kobieta, za każdym razem, gdy zbliżała się do drzwi, była bita przez swojego męża.

Policji udało się schwytać 33-letniego Troya Reeda Critchfielda, któremu postawiono zarzuty m.in. czynnej napaści, porwania, przemocy rodzinnej, a także przemocy wobec dzieci. Critchfield miał również znęcać się nad psem, którego zabraniał karmić.

Warto przypomnieć, że społecznościowy serwis Marka Zuckerberga niejednokrotnie pomógł w walce z przestępcami. Czasem, jak w przypadku Victora Burgosa, oni sami publikowali materiały, które później posłużyły policji do ich odnalezienia i skazania przez sąd.

Czytaj także: Facebook zaproponuje ciekawe wydarzenia


Źródło: The Telegraph


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.