Zacięta rywalizacja operatorów. Kto w maju przyłożył się do dostarczania Internetu mobilnego?

12-06-2019, 21:10

Raport, dotyczący korzystania z Internetu mobilnego w maju, jest szczególny, jeśli chodzi o liczbę wykonanych na jego potrzeby pomiarów. Wykonano ich prawie sto tysięcy! Czy na podium zaszły jakieś zmiany?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Standardowo, najczęściej wykorzystywaną technologią było 4G (88,58% wszystkich pomiarów). Mniej niż zazwyczaj pomiarów wykonano dzięki 3G (11,26%). Tylko 155 testów wykonano przy użyciu 2G, co przekłada się na marginalne 0,16 %.

Użytkownicy aplikacji korzystają z usług 4 głównych operatorów: Orange, Play, Plus i Play. W maju najczęściej przeprowadzano pomiary w ramach sieci Play (35,56%). Równie wysoko doceniano usługi Orange (30,36%). Mniejszą grupę stanowili abonenci Plusa (19,12%), zaś na ostatniej pozycji w zestawieniu popularności odnajdziemy T-Mobile (14,95% całkowitej liczby pomiarów).

Jak wyglądała sytuacja w kwietniu?

Kwiecień plecień, bo przeplata – trochę Orange, trochę Play…Czwarty z kolei raport w 2019 roku przyniósł kilka istotnych zmian, które zmieniło oblicze całego rankingu. Jedną z najważniejszych wiadomości był awans Play na pozycję lidera rankingu w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Jeszcze miesiąc wcześniej operator był notowany przez nas na jednym z ostatnich miejsc, aby diametralnie zmienić swoją pozycję dzięki wynikowi 25,11 Mb/s osiągniętemu w kwietniu.Kategoria średniej szybkości pobierania danych była wciąż zdominowana przez Orange, które w kwietniu zaprezentowało wynik wynoszący 11,62 Mb/s. Ten sam operator został także triumfatorem w klasyfikacji dotyczącej najniższą wartość ping (39,56 ms).

Który operator był najlepszy w maju?

Mamy kolejną zmianę lidera w ostatnim czasie w kategorii średniej szybkości pobierania danych! Na miejscu Play zameldował się T-Mobile, który awansował aż z trzeciej pozycji. Ten skok był możliwy dzięki osiągnięciu wyniku jakim jest 25,71 Mb/s. Play nie zwalnia tempa i również tęsknie spogląda w stronę pierwszego miejsca, co potwierdza dobry wynik 25,43 Mb/s. Na trzeciej pozycji znalazł się Orange z niewiele gorszym wynikiem 24,32 Mb/s. Ciasno w czołówce!

Po raz kolejny na ostatniej pozycji znajdziemy Plusa z wynikiem 21,73 Mb/s. Optymistyczną wiadomością dla abonentów tego operatora jest fakt, że to kolejny miesiąc, w którym obserwujemy poprawę jego wyników.

Orange nie zawiódł nas w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Operator poprawił kwietniowy wynik i z dumą może ogłosić swoje zwycięstwo w maju z wynikiem 11,71 Mb/s.

Tuż, tuż za liderem uplasował się największy konkurent w tej kategorii, jakim jest drugi miesiąc z rzędu Play. Ten operator zdobył drugie miejsce dzięki rezultatowi 11,39 Mb/s.

Brązowy medal dzielnie dzierży Plus z wyższym wynikiem niż z kwietnia – 10,53 Mb/s. W przypadku T-Mobile wynik 10,31 Mb/s sprawił, że temu operatorowi przypadł w maju wątpliwy zaszczyt zamykania tabeli rankingu w notowaniu dotyczącym szybkości wysyłania danych.

Ostatnią kategorią, którą możemy znaleźć w rankingu RFBENCHMARK jest wartość ping. Tutaj także bez większych zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem. Orange pozostaje liderem osiągając 37,39 ms. Na drugie miejsce wskoczył T-Mobile z wynikiem 38,99 ms.

W maju trzecie miejsce zdobył Play (42,11 ms). Po raz kolejny notowanie zamyka Plus z dużo słabszym od pozostałej trójki wynikiem 44,98 ms.

Źródło: RFBENCHMARKSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.