Zabezpieczenie danych osobowych - aktualny stan prawny a rzeczywiste potrzeby

20-03-2011, 19:50

Tak brzmi nazwa konferencji organizowanej 28 marca przez Stowarzyszenie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Konferencja jest elementem ogólnopolskiej debaty na temat projektowanych zmian w przepisach o ochronie danych osobowych. Do jej podstawowych celów należy ocena aktualnego stanu i potrzeb w zakresie prawnych wymogów zabezpieczenia organizacyjnego i technicznego danych osobowych.

Głównym przedmiotem zainteresowania uczestników konferencji będą przepisy rozdziału 5 ustawy o ochronie danych osobowych wraz z przepisami wykonawczymi (rozporządzenie MSWiA z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych). Omówione zostaną konieczne zmiany we wspomnianych przepisach prawa, a także w samej unijnej dyrektywie 95/46/WE stanowiącej pierwowzór polskich przepisów.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Wojciech Wiewiórowski poprowadzi część obrad pt. Administrator bezpieczeństwa informacji - zarządzanie bezpieczeństwem danych osobowych, kompetencje i status.

Uczestnictwo w konferencji Zabezpieczenie danych osobowych - aktualny stan prawny a rzeczywiste potrzeby jest bezpłatne, konieczna jest jednak rejestracja drogą elektroniczną na e-mail: info@sabi.org.pl do 24 marca. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz firmę. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 620 64 58

>> Czytaj także: Ustawa o ochronie danych osobowych wymaga mocnego odświeżenia

Warto zauważyć, że to nie jedyne w tym miesiącu ważne wydarzenie z udziałem GIODO. W dniach 24-26 marca w Spale odbędzie się III Konferencja Biegłych Sądowych Informatyki, podczas której dr Wojciech Wiewiórowski wygłosi referat pt. Pojęcie „danych osobowych” i „zbioru danych osobowych” w świecie nowych technologii przetwarzania danych. Uwagi de lege lata i de lege ferenda.

30 marca natomiast w Warszawie zorganizowana zostanie XLVIII edycja seminarium z cyklu Akademia Prawa Komputerowego - Bezpieczeństwo i ochrona danych w modelu cloud computing, gdzie dr Wojciech Wiewiórowski wygłosi wykład inauguracyjny pt. Prawne aspekty przetwarzania danych w „chmurze obliczeniowej” - rekomendacje i regulacje UE.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031