Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Za e-zakupy można zapłacić przecież później

10-07-2018, 17:12

Dostępność w tysiącach sklepów internetowych, możliwość sfinansowania zakupów o wartości do kilku tysięcy złotych i bezkosztowe odroczenie zapłaty do 30 dni – tak w skrócie działa na polskim rynku nowa usługa dla e-kupujących.

Rozwiązanie PayU Płacę później to nowy sposób finansowania zakupów internetowych. Testowanie tego rozwiązania przypadło na wrzesień 2017 r. Dziś wybierając tę usługę można zapłacić za produkty o wartości nawet od 100 zł. Sklep otrzymuje zapłatę od razu, a spłata zobowiązania odbywa się za pośrednictwem partnera pożyczkowego – firmy Kreditech. Kupujący mogą bezkosztowo odroczyć termin płatności za zakupy aż do 30 dni.

Po wyborze usługi w sklepie internetowym wystarczy podać kilka danych osobowych, a następnie – na podstawie dotychczasowych danych transakcyjnych użytkownika oraz analizy danych behawioralnych wykonywanej przez partnera pożyczkowego – podejmowana jest decyzja kredytowa. W procesie oceny zdolności kredytowej wykorzystuje się algorytmy oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Dla konsumentów, którzy dotychczas otrzymywali negatywne decyzje kredytowe z powodu np. braku historii kredytowej lub regularnych wpływów na konto, oznacza to szerszy dostęp do usług finansowych. Istnieje też możliwość przedłużenia 30-dniowego terminu spłaty i rozłożenia zobowiązania na 3 lub 6 miesięcznych rat, lecz wówczas użytkownik ponosi standardowe koszty pożyczki.

Źródło: PayUOstatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima