Z Facebooka wiedzieli, kiedy okradać domy

13-09-2010, 07:21

Umieszczanie w internecie informacji, że w danym momencie nie będzie nas w domu, może się źle skończyć. Przekonało się o tym kilkudziesięciu mieszkańców miasta Nashua na Wschodnim Wybrzeżu USA. Zapewne teraz z serwisów społecznościowych będą korzystać w sposób bardziej rozsądny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


50 włamań z kradzieżą - tyle odnotowano w sierpniu w mieście Nashua w amerykańskim stanie New Hampshire. Co, oprócz sprawców, je łączy? Niektóre ofiary umieściły w serwisach społecznościowych, w tym na Facebooku, informację, że w jakimś określonym czasie nie będzie ich w domu. Koniec więc z obserwacją domu przed dokonaniem kradzieży. Wystarczy spędzić trochę czasu przed komputerem.

Sonda
Czy Twoje wpisy w serwisach społecznościowych są widoczne dla wszystkich?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
  • nie korzystam z serwisów społecznościowych
wyniki  komentarze

Jak podaje serwis WMUR, policji udało się odzyskać rzeczy o wartości od 100 do 200 tysięcy dolarów. Aresztowano trzech podejrzanych - Victora Rodrigueza, Mario Rojasa oraz Leonarda Barroso. W ten sposób rozwiązano sprawę 18 włamań. Policja zapowiada kolejne zatrzymania w związku z popełnionymi przestępstwami.

>> Czytaj także: YouTube pomocny w łapaniu włamywaczy

Zaapelowano także do mieszkańców, by dwa razy się zastanowili, zanim umieszczą w internecie informację, że wyjeżdżają na wakacje bądź weekend. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób mieszkających w domkach jednorodzinnych, gdzie kontrola ze strony sąsiadów może być ograniczona.


Źródło: WMUR


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.