YouTube: Pokaż światu jeden dzień ze swojego życia

08-07-2010, 19:30

YouTube razem ze światowej sławy filmowcami, Ridleyem Scottem i Kevinem Macdonaldem, poprosił ludzi na całym świecie o pomoc w stworzeniu pierwszego filmu pełnometrażowego dokumentującego życie na Ziemi.

Projekt "Dzień z życia"  (Life in a Day) to globalny eksperyment filmowy, w którym członkowie społeczności YouTube w sobotę 24 lipca br. mają za zadanie nakręcić na wideo ważne momenty ze swojego życia. Następnie należy do 31 lipca umieścić swój film na kanale "Dzień z życia".

>> Czytaj też: Filmy z YouTube trafią do muzeów (wideo)

Wybrane ujęcia oraz historie z opublikowanych wideo zostaną zestawione w jeden film dokumentalny przez zdobywcę Oscara, reżysera Kevina Macdonalda ("Stan gry", "Ostatni król Szkocji", "Czekając na Joe"). Producentem projektu zostanie Ridley Scott (reżyser takich filmów, jak "Robin Hood", "Gladiator", "Helikopter w ogniu"), a film zostanie wyprodukowany przez jego spółkę – Scott Free Productions. Autorzy nagrań umieszczonych w ostatecznej wersji filmu będą wymienieni w napisach końcowych jako współreżyserzy, a dwudziestu z nich zostanie zaproszonych na Sundance Film Festival w 2011 r., gdzie odbędzie się światowa premiera filmu.

Sonda
Tworzysz amatorskie filmy i umieszczasz je na YouTube?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- "Life in a Day" to swoista kapsuła czasu, która opowie przyszłym pokoleniom, jak żyło się 24 lipca 2010 r. To wyjątkowy eksperyment wspólnego, społecznego tworzenia niepowtarzalnych filmów. Nie ma lepszego sposobu na zebranie nieograniczonego materiału filmowego, niż zaangażowanie światowej społeczności internetowej – mówi reżyser, Kevin Macdonald.

>> Czytaj też: Wyższa jakość filmów na YouTube

Scott Free będzie pracować z Rickiem Smolanem, współtwórcą serialu "Day in the Life" oraz prezesem firmy Against All Odds Productions z siedzibą w Kalifornii, specjalizującej się w realizacji dużych projektów globalnych, łączących opowiedziane historie z najnowszymi technologiami.

W ramach tej współpracy w odległych regionach świata rozprowadzone zostaną kamery filmowe, aby w pracy nad filmem mogła wziąć udział jak największa i najbardziej reprezentatywna grupa mieszkańców Ziemi. By dowiedzieć się więcej i wziąć udział w projekcie, umieszczając swój materiał nakręcony 24 lipca 2010 r., należy wejść na stronę www.youtube.com/lifeinaday


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031