YouTube: konwersja na 3D, nowe narzędzia edycji (wideo)

22-09-2011, 11:33

Użytkownicy YouTube mogą uczynić swoje filmy trójwymiarowymi, łatwiej dodadzą do nich efekty i szybciej podzielą je na krótsze klipy. Ponadto możliwość publikowania filmów dłuższych niż 15-minutowe będzie łatwiej dostępna.

Wczoraj na blogu YouTube pojawiła się informacja o trzech nowościach dla osób publikujących filmy. Pierwszą z nich jest konwersja filmów 2D na 3D, na razie w wersji beta. Nie wymaga to żadnego specjalnego sprzętu do filmów trójwymiarowych. Po prostu narzędzie YouTube tworzy film 3D w oparciu o analizę kolorów i ruchu na filmie. Efekt nie jest może tak dobry, jak ten uzyskany dzięki kamerze 3D, ale niektórym wideoamatorom funkcja może przypaść do gustu. Oczywiście oglądanie takich filmów wymaga okularów 3D.

Druga nowość to możliwość publikowania filmów dłuższych niż 15 minut dla wszystkich użytkowników, którzy zweryfikują swoje konta YouTube i nie będą naruszać zasad panujących w serwisie. YouTube już w ubiegłym roku zniósł limit długości filmu dla tych osób, które zamieszczają wyłącznie materiały swojego autorstwa lub takie, do których mają prawa autorskie.

Czytaj: Materiały z TVP będą w Onecie

Trzecia nowość dotyczy narzędzi do tworzenia filmów, jakie są dostępne na stronie youtube.com/create. Przypomnijmy, że strona ta została udostępniona w marcu br. i początkowo dawała możliwość skorzystania z trzech webowych narzędzi służących do tworzenia animacji oraz dynamicznych pokazów slajdów. W ten sposób YouTube umożliwił tworzenie filmów nawet tym osobom, które nie mają kamery.

Nowe narzędzia dostępne na youtube.com/create to:

  • Magisto - aplikacja, która zmienia długie i nudne filmy w krótsze i bardziej chwytliwe klipy. Magisto automatycznie wyszukuje najciekawsze momenty, które mają być zawarte w klipie.
  • Vlix - umożliwia dodawanie do klipów różnego rodzaju efektów, m.in. zmianę jasności i kontrastu, zbliżenia, zwolnienie lub przyśpieszenie tempa oraz efekty "artystyczne" i specjalne, takie jak efekt kamery termowizyjnej. Narzędzie umożliwia też dodanie do filmu tekstów i ramek. 

Poniżej filmy prezentujące nowe narzędzia:

 

Czytaj: Hulu: Już milion internautów płaci


Źródło: YouTube Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy