Yerba Mate - poznaj właściwości przepysznego napoju

30-09-2021, 14:33

Yerba Mate to herbata, której napar przyrządzany jest z liści ostrokrzewu paragwajskiego (ilex paraguariensis, St.Hillaire). Napój ten posiada w swoim składzie wiele cennych składników, które wzmacniają, pobudzają, regulują oraz oczyszczają organizm. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać do picia susz Yerba.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Herbata Yerba Mate - co to jest?

Napar przygotowywany z liści ostrokrzewu paragwajskiego zwany jest powszechnie jako Yerba Mate. Jest to niezwykle aromatyczny napój, którego spożywanie jest bardzo rozpowszechnione w Argentynie, Urugwaju, Chile, Paragwaju i południowej Brazylii. Wspomniany ostrokrzew paragwajski uprawiany jest na terenie Brazylii, Paragwaju i Argentyny. Warto podkreślić także, że dobrze zaopatrzony Yerba Mate sklep może posiadać różne odmiany tego produktu. Rodzaje Yerba Mate to między innymi: Yerba brazylijska, Yerba paragwajska, Yerba argentyńska oraz Yerba urugwajska. Napary przyrządzane z tych mieszanek różnią się przede wszystkim smakiem, kolorem oraz rodzajem suszu, z którego przygotowywany jest napar. Warto zauważyć również, że herbaty te mogą się różnić składem. Wyróżniamy klasyczną Yerba, czyli w 100% susz z liści ostrokrzewu oraz Yerba z dodatkami. Najczęściej wykorzystywane są w mieszankach: owoce, zioła oraz przyprawy korzenne. Który susz przypadnie ci do gustu?

Yerba Mate - poznaj właściwości przepysznego napoju

Właściwości Yerba Mate

Przygotowanie Yerba Mate wymaga użycia wysokiej jakości suszu, naczynia do zaparzenia napoju, bombilla i wody o temperaturze 70-80 stopni Celsjusza. Tak przyrządzony napar posiada szereg cennych właściwości. Yerba doskonale pobudza, przy czym dodaje mocy i energii do działania. Z tego powodu przez wielu uznawana jest za zdecydowanie zdrowszą wersję tradycyjnej kawy. Dodatkowo jest bardzo bogatym źródłem soli mineralnych oraz witamin. Napar Yerba Mate zwiększa ogólną odporność organizmu, oczyszcza ciało z toksyn, likwiduje objawy zmęczenia, stymuluje wydzielanie soku żołądkowego i reguluje trawienie, pozytywnie wpływa na jędrność skóry, poprawia samopoczucie i posiada znacznie więcej drogocennych właściwości.

Picie Yerba Mate, a dobroczynne właściwości dla organizmu

Do picia Yerba Mate należy się przyzwyczaić, ponieważ napar ten posiada bardzo specyficzny smak. Często bywa on gorzki i niezbyt zachęcający. Susz ten dostępny jest w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią kompozycję dla siebie. Poza tym trzeba dać chwilę czasu kubkom smakowym na poznanie nowego, egzotycznego smaku. Wybierz susz Yerba Mate i zadbaj o swoje ciało w wyjątkowy sposób.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag yerba matetag nolstag nolhtag forever
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.