Xevin ostro inwestuje w polskie firmy

29-07-2008, 11:14

Działający od niespełna 4 miesięcy fundusz Xevin Investments zamknął swoje pierwsze inwestycje na polskim rynku. Pierwsze portfelowe spółki funduszu to Cube Group SA, 8fish Sp. z o.o. oraz Transdata Sp. z o.o. Przedstawiciele funduszu zapowiadają dalsze inwestycje, bo jak mówią, polski rynek internetu i nowych technologii okres prosperity ma jeszcze przed sobą.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Celem Xevin Investments jest zbudowanie portfela spółek, których działania mogłyby zyskiwać na efekcie wielostronnej synergii. Dyrektor Inwestycyjny Xevin Investments Radosław Czyrko uważa, że twierdzenie jakoby nie było u nas spółek, w które warto inwestować jest nieprawdziwe.

Fundusz Xevin Investments 10 lipca br. podpisał pierwszą umowę ze spółką Transdata, specjalizującą się w dostarczaniu narzędzi do wymiany i hostingu plików (SendSpace.pl). Fundusz objął 70% udziałów tego podmiotu.

Druga inwestycja została sformalizowana 14 lipca 2008 roku i dotyczy spółki akcyjnej Cube Group, specjalizującej się w marketingu internetowym. Oferuje ona usługi związane z reklamą w wyszukiwarkach, pozycjonowaniem stron internetowych oraz z marketingiem afiliacyjnym. Jest to obecnie najdynamiczniej rozwijający się segment marketingu internetowego, notujący kilkudziesięcioprocentowe wzrosty.

Cube Group otrzyma od inwestora duże wsparcie merytoryczne i know-how. Prawdopodobnie na jesieni spółka zadebiutuje na rynku NewConnect. Xevin przejął 51% udziałów tego podmiotu

Trzecią spółką, z którą 16 lipca br. fundusz Xevin Investments podpisał umowę, jest 8fish Sp. z o.o. reprezentowana przez Michała Samojlika. W wyniku transakcji Xevin objął 43% udziałów w 8fish.

8fish to projekt bazujący na tworzeniu miniaplikacji internetowych – tzw. widgetów. Wykorzystywane są one w nowoczesnych modelach reklamy internetowej. Spółka edukuje rynek polskich mediów w zakresie możliwości wykorzystania widgetów w budowaniu efektywnych oraz spersonalizowanych przekazów komunikacyjnych.

Przedstawiciele Zarządu Xevin Investments zapowiadają już kolejne inwestycję w najbliższym miesiącu. Twierdzą, że są gotowi do rozmów z każdą firmą, której działalność wpisuje się w trendy światowe, model biznesowy oceniany jest przez fundusz jako sensowny, a zespół zarządzający gwarantuje skuteczne działanie.


Źródło: Xevin Investments


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.