Xbox 360: 55 mln sprzedanych urządzeń

07-06-2011, 06:54

Jest ona najlepiej sprzedającą się konsolą w szóstym roku swojego życia. Xbox 360 już stał się numerem jeden w Stanach Zjednoczonych, teraz czas na globalną dominację.

Rynek konsol do gier przeżywa w ostatnich tygodniach trudne momenty, czego powodem są niedawne ataki na firmę Sony. W kwietniu i na początku maja wyszło na jaw, że włamano się do serwerów firmy i wykradziono dane około 100 milionów ich użytkowników. Zapewne nie pozostanie to bez wpływu na sprzedaż urządzeń, co Sony może mocno uderzyć po kieszeni. Tymczasem powody do zadowolenia ma konkurent zza Oceanu Spokojnego, czyli amerykański Microsoft.

Sonda
Posiadam konsolę
  • Xbox
  • PlayStation
  • Wii
  • Nintendo
  • inną
  • nie posiadam
wyniki  komentarze

Jego produkt - Xbox 360 - sprzedaje się w najlepsze. Firma ogłosiła właśnie, że sprzedała globalnie już ponad 55 milionów urządzeń i według firmy badawczej NPD stała się najlepiej sprzedającą się konsolą w szóstym roku swojego życia. Co ważne, tempo wzrostu przyspiesza, co w dużej mierze jest zasługą Kinecta, urządzenia śledzącego ruchy graczy. Firma chwali się, że w tym roku Xbox360 zdobył w Stanach Zjednoczonych palmę pierwszeństwa wśród konsol. Plan na ten rok jest bardziej ambitny - uzyskanie pozycji lidera w skali globalnej.

>> Czytaj także: Wiedźmin 2 pojawi się na Xbox 360

Konsola dostępna jest w tym momencie w 38 krajach. Pierwsze cztery miesiące tego roku przyniosły wzrost sprzedaży o 29 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Microsoft utrzymuje, że jest to skala trzykrotnie wyższa niż w przypadku PlayStation firmy Sony i zdecydowanie najlepszy wynik na rynku. Na świecie zarejestrowanych jest ponadto blisko 35 milionów użytkowników Xbox LIVE, którzy spędzają na graniu około 60 godzin miesięcznie - statystyki te publikuje blog Major Nelson.

Sprzedaż Kinecta napędza nie tylko dalsze zakupy konsol, ale także kolejnych gier. Wydaje się, że Microsoft stworzył kolejną maszynkę do zarabiania pieniędzy. Niedługo potrzebne będą jednak kolejne pomysły, by podtrzymać zainteresowanie obecnych klientów i pozyskać nowych. Do powtórzenia sukcesu Apple'a sporo jeszcze brakuje, zwłaszcza że wokół Microsoftu więcej negatywnych rzeczy się działo, choćby w związku z dominacją firmy na rynku pakietów biurowych, systemów operacyjnych czy do niedawna przeglądarek internetowych.

>> Czytaj także: Kinect bije rekord Guinnessa


Źródło: Major Nelson Blog, Microsoft, NPD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Xbox 360tag Sonytag Playstation 3tag Microsofttag konsole
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930