Wytwórnie pozywają Grooveshark

16-12-2011, 14:40

Przed serwisem Grooveshark piętrzą się problemy. Co prawda, twierdzi on, że działa legalnie, jednak trzy wytwórnie muzyczne wystąpiły na drogę prawną przeciwko niemu, zarzucając mu naruszanie praw autorskich.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Serwis streamingowy Grooveshark z liczbą około 35 milionów użytkowników jest jednym z ważniejszych graczy na rynku rozrywki online. Stał się jednak także celem wytwórni muzycznych, twierdzących, że jego działalność narusza ich prawa autorskie. W zeszłym miesiącu do jednego z sądów na Manhattanie wniesiony został przez Universal Music Group pozew przeciwko serwisowi. Zarzut? Naruszenia praw autorskich na wielką skalę. Chodzić ma nawet o 100 tysięcy utworów.

Czytaj także: Megaupload pozywa Universal Music Group

W tym samym kierunku pójść miały dwie kolejne duże wytwórnie - Sony Music Entertainment oraz Warner Music Group. Miały one, według źródeł zbliżonych do sprawy, na które powołuje się New York Times, pozwać Grooveshark. Miało się to stać jeszcze wczoraj, brak jest jednak potwierdzenia. Sam serwis twierdzi, że działa zgodnie z Digital Millennium Copyright Act, która gwarantuje bezpieczeństwo serwisom, które jedynie przechowują dane, jeśli stosują się do zasad nakazujących usuwanie tych, co do których otrzymają odpowiednie wnioski.

Grooveshark podkreśla, że szanuje własność intelektualną wszystkich artystów, a jego polityki nastawione są na ich ochronę w zgodzie z DMCA. Serwis dba o to, by znajdowały się w nim jedynie te materiały, co do których internauci posiadają prawa autorskie. Na korzyść firmy działa fakt, że ma ona podpisane umowy z wieloma małymi wytwórniami, a także organizacjami ich reprezentującymi. Po stronie Grooveshark jest także najmniejsza wytwórnia z tzw. wielkiej czwórki - EMI.

Jeśli serwis uznany zostanie winnym świadomego i celowego naruszenia praw autorskich, grozić mu może kara w wysokości nawet 150 tysięcy dolarów za każdy utwór.

Czytaj także: 3 lata za kratkami dla admina Kino.to


Źródło: New York Times


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.