Wysyp tabletów z Androidem 2.2 od Archos

01-09-2010, 14:14

Osoby planujące zakup tabletów z Androidem będą miały w czym wybierać. Obszerną ofertę takich urządzeń przedstawił wczoraj Archos. Obejmuje ona 5 tabletów, wśród których najmniejszy ma ekran o przekątnej 2,8 cali, a największy 10,1 cali.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Widać, że konkurenci iPada o wiele śmielej podchodzą do rozmiarów. W tej chwili krążą jedynie plotki o tym, że Apple może stworzyć 7-calowego iPada. Inaczej do sprawy podszedł Dell, który od razu planował tablet w kilku rozmiarach.

Nowe tablety Archos
fot. Di, zrzut z ekr. - Nowe tablety Archos

Wczoraj swoje "internetowe tablety" przedstawiła firma Archos. Najbardziej zaskakujące jest przedstawienie aż 5 modeli oznaczonych numerami 28, 32, 43, 70 i 101. Numery odnoszą się do wielkości ekranów. Najmniejszy Archos 28 jest urządzeniem przypominającym odtwarzacz multimedialny z ekranem o przekątnej 2,8 cali. Największy Archos 101 ma ekran o przekątnej 10,1 cali. Łatwo się domyślić, że np. Archos 43 ma ekran 4,3 cali.

Wszystkie urządzenia wyposażono w Androida 2.2 (Froyo) ze wsparciem dla Flasha 10.1. We wszystkich znajdziemy też pojemnościowe ekrany dotykowe i akcelerometry. Tablety mogą się łączyć z innymi urządzeniami przez Wi-Fi. Dają dostęp do aplikacji z Archos AppsLib - systemu dystrybucji alternatywnego dla Android Market.

>>> Czytaj: Android 3.0 już w październiku

Najmniejsze tablety - Archos 28 i 32 - można określić jako odtwarzacze multimedialne z Androidem, których dodatkowo można użyć do wysłania e-maila, przeglądania internetu oraz grania w gry 3D. Urządzenia mają odpowiednio 4 i 8 GB pamięci oraz procesory 800 Mhz. Są też aparaty 2 MPix. Archos 32 daje możliwość nagrywania filmów w jakości 720p. Ceny urządzeń to odpowiednio 99,99 funtów oraz 149,99 funtów. Archos 28 i 32 pojawią się na rynku już we wrześniu.

Archos 43 jest już wyposażony w procesor 1 Ghz. Również może nagrywać filmy. Będzie dostępny we wrześniu za niecałe 200 funtów. Ciekawym elementem tego tabletu jest podpórka umożliwiająca ustawienie go pod odpowiednim kątem. Dodano ją również do większych modeli (70 i 101).

Archos 101 na praktycznej podstawce
fot. Di, zrzut z ekr. - Archos 101 na praktycznej podstawce

Największe modele - Archos 70 i Archos 101 - również mają procesor 1 GB oraz od 8 GB pamięci (dostępne będą droższe wersje z większą pamięcią). Są wyposażone w porty USB i HDMI oraz sloty na karty SD. Zamiast aparatów mają kamery VGA skierowane na użytkownika (mogą służyć do wideokonferencji). Archos 101 waży niecałe pół kilograma, czyli jest dość lekki jak na swój rozmiar. 

Największe tablety Archosa będą dostępne na rynku od października w cenach od 229 funtów (Archos 70, 8 GB) do 299 funtów (za Archosa 101 w wersji 16 GB).

Poniżej film z serwisu Engadget, na którym zaprezentowano urządzenia:

 


Źródło: Archos


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.