Wystartowała Platforma Elektronicznego Fakturowania

01-04-2019, 22:35

Głównym celem Platformy Elektronicznego Fakturowania (PEF) ma być umożliwienie odbierania i wysyłania ustrukturyzowanych faktur elektronicznych między wykonawcą (przedsiębiorcą), a zamawiającym (instytucją publiczną). Na razie udostępniono ją tylko do celów rejestracyjnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Uruchomienie Platformy Elektronicznego Fakturowania jest kolejnym krokiem do pełnego wdrożenia w Polsce europejskiej Dyrektywy 2014/55/UE w sprawie fakturowania elektronicznego w zamówieniach publicznych.

Obowiązek przetwarzania faktur o standardzie unijnym zacznie posiadać moc prawną od 18 kwietnia. Po tej dacie, zamawiający muszą być w stanie przyjąć fakturę od wykonawcy w postaci określonej przez dyrektywę. Dla zamawiających zmiany oznaczają niższe koszty obsługi zamówień oraz ułatwioną dostępność do rynku zamówień publicznych w Unii Europejskiej.

Firmy realizujące zamówienia publiczne mogą zakładać swoje profile. Tomasz Kuciel z firmy EDISON S.A. - członka Konsorcjum PEF Expert, pełniącego w tym projekcie funkcję brokera dla Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. - informuje, że od 1 do 17 kwietnia, do godz. 23:59, Platforma będzie dawać jedynie możliwość rejestracji, a od 18 kwietnia będzie w pełni funkcjonalna, tzn. umożliwi przesłanie dokumentów.

Rejestracji można dokonać na tej stronie. Korzystanie z PEF jest bezpłatne.

Źródło: inPlus MediaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.