Wystartował ranking firm technologicznie innowacyjnych

25-05-2012, 12:35

Firma doradcza Deloitte rozpoczęła trzynastą edycję Technology Fast 50 w Europie Środkowej - corocznego rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych. Firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 13 lipca 2012 r.

Celem programu jest identyfikacja oraz zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się, technologicznie innowacyjne firmy. Program daje ponadto szansę na promocję młodych niezależnych i dynamicznych przedsiębiorstw. Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, m.in. w regionie Europy Środkowej, który obejmuje firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Albanii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry oraz Litwy.

Polska od lat jest najliczniej reprezentowana w zestawieniu środkowoeuropejskim - w ubiegłorocznym zestawieniu znalazło się rekordowo aż 20 rodzimych spółek. Niespodziewanie zwycięzcą rankingu, po 7 latach nieprzerwanej dominacji firm z naszego kraju, została jednak rumuńska spółka Vola.ro.

Czytaj też: Technology Fast 50: Polskie firmy ponownie zdominowały czołówkę rankingu Deloitte

- Wraz ze wzrastającą dojrzałością branży technologicznej rośnie znaczenie firm posiadających globalne ambicje w tym sektorze. Oczekujemy, że w tym roku w programie Fast 50 pojawi się jeszcze więcej firm z Polski nastawiających się na globalny sukces - mówi Dariusz Nachyła, Partner Deloitte odpowiedzialny w Europie Środkowej za usługi dla sektora Technologii, Mediów i Telekomunikacji.

Ranking posiada kategorię główną "Technology Fast 50" oraz dwie podkategorie: "Wschodzące Gwiazdy" oraz "Wielka Piątka". Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych w analizowanych latach.

Kryteria ogólne dla wszystkich kategorii rankingu:

  • spółka opracowuje lub wytwarza autorskie technologie i/lub ponosi istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
  • posiada strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
  • posiada siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie.

Kryteria szczegółowe dla firmy w kategorii głównej "Technology Fast 50":

  • działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
  • w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 EUR.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii "Wschodzące Gwiazdy":

  • historia działalności jest nie krótsza niż trzy lata, ale nie dłuższa niż pięć lat,
  • w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 30 000 EUR.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii "Wielka Piątka":

  • działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
  • w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 EUR, z tym że w ostatnim rozpatrywanym roku osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 25 mln EUR.

Formularz rejestracyjny online oraz szczegółowe warunki udziału znajdują się na stronie internetowej www.deloitte.com/fast50ce. Firmy mogą bezpłatnie zgłaszać się do konkursu do 13 lipca 2012 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku 2012 r. Podobnie jak w latach poprzednich zwycięzcy konkursu regionalnego będą automatycznie nominowani w konkursie ogólnoeuropejskim - Technology Fast 500 EMEA.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy