Wyprawka szkolna z e-sklepu? Porównaj ceny!

11-08-2010, 14:09

W e-księgarniach można kupić cały zestaw książek dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych. Według danych przygotowanych przez Ceneo.pl różnice w cenie pomiędzy kompletami książek mogą wynieść całkiem sporo, a przecież wyprawka dla ucznia to koszt kilkuset złotych.

Według danych Ceneo.pl zestaw książek dla pierwszaka w podstawówce do koszt około 200 zł. Większość szkół zaleca kupić pakiet, w którym znajdą się zarówno odpowiednie książeczki, ćwiczenia, jak i płyta CD. Dodatkowo trzeba zakupić książkę do języka angielskiego i do religii.

Porównanie cen książek do I kl. szkoły podstawowej
fot. Ceneo.pl - Porównanie cen książek do I kl. szkoły podstawowej

Podręczniki to jednak nie wszystko. Rodzice pierwszaka muszą się liczyć z koniecznością zakupu tornistra, piórnika, przyborów do pisania. Do tego dochodzi strój zmienny na lekcje wychowania fizycznego czy obuwie zmienne. Jednym słowem, aby obkupić malca, który idzie do pierwszej klasy, należy wydać około 500-700 zł minimum.

Porównanie cen książek do III kl. liceum
fot. Ceneo.pl - Porównanie cen książek do III kl. liceum

W przypadku ucznia klasy maturalnej same podręczniki to koszt co najmniej 400 zł. Do tego trzeba wziąć pod uwagę zakup książek przygotowujących do matury: repetytoriów i zestawów ćwiczeń. Koszt zestawów maturalnych waha się w zależności od liczby przedmiotów zdawanych na maturze. Im więcej, tym drożej. Do całości należy doliczyć zeszyty i komplet przyborów do pisania.

Szczegóły analizy Ceneo.pl można znaleźć w tabelkach obok tego tekstu. W pierwszej tabelce widzimy, że korzystając z porównywarki cen, można zaoszczędzić nawet 30 zł na książkach dla pierwszaka. Uczniowie III kl. szkoły średniej mogą zaoszczędzić po kilka złotych na każdym podręczniku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031