Wyniki Megapanelu PBI/Gemius będą szybciej

24-05-2012, 10:57

"Aplikacje" i "witryny" prezentowane będą w jednym drzewku, a w niedalekiej przyszłości czas oczekiwania na wyniki zostanie przyspieszony o około trzy tygodnie - takie decyzje podjęła Rada Badania Megapanel PBI/Gemius.

Przyjęcie nowej metodologii podyktowane zostało potrzebą wypracowania nowego standardu pomiaru korzystania z aplikacji. Dotychczas witryny ujęte w badaniu prezentowane były osobno. Efektem podjętych przez Radę Badania decyzji jest między innymi likwidacja dwóch różnych rankingów "aplikacji" oraz "witryn" i prezentacja obu typów badanych podmiotów w jednym zestawieniu.

- Wprowadzenie wspólnej prezentacji aplikacji i witryn to jedna z najistotniejszych zmian, umożliwiająca prezentację potencjału właściciela, który dysponuje zarówno serwisem internetowym, jak i aplikacją. Dzięki kilkumiesięcznej pracy specjalnej grupy roboczej nad nową metodologią pomiaru aplikacji oraz wiedzy, doświadczeniu, zasobom i technologii wspólników PBI, dostosowaliśmy badanie pomiaru do potrzeb rynku. Z niecierpliwością czekamy także na drugą z obiecanych zmian, czyli przyspieszenie publikacji wyników - zaznacza Andrzej Garapich, prezes zarządu Polskich Badań Internetu.

Czytaj też: Megapanel, luty 2012: po ACTA zainteresowanie spada

Rada Badania Megapanel PBI/Gemius wprowadziła w związku z tą zmianą dwa nowe wskaźniki: "Uruchomione aplikacje (%)" oraz "Użytkownicy i uruchomione aplikacje (%)".

- Skrócenie czasu oczekiwania na rezultaty Megapanelu PBI/Gemius to kolejny cel, jaki sobie wyznaczyliśmy. Jesteśmy przekonani, że zmiany, które będziemy systematycznie wprowadzać, pozwolą nam na jeszcze dokładniejsze badanie polskiego internetu - podkreśla Małgorzata Wołejko, Megapanel Team Manager w Gemius SA.

Wprowadzenie jednego drzewka od wyników aplikacji i witryn ukaże się w wynikach za marzec, natomiast termin przyspieszenia publikacji wyników podany zostanie w ciągu najbliższych tygodni.


Następny artykuł » zamknij

Szef sprzedaży opuszcza RIM

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930