Wyniki Della zawiodły inwestorów

23-05-2012, 11:00

W związku z problemami amerykańskiej oraz europejskiej gospodarki wyniki jednego z największych na świecie producentów komputerów osobistych były niższe od przewidywanych wcześniej. Dell zapewnia jednak, że jest pełen optymizmu.

W pierwszym kwartale fiskalnym przychody Della spadły o 4%, osiągając 14,4 miliarda dolarów. Analitycy oczekiwali średnio o pół miliarda więcej (zob. ReutersDell results disappoint Street, shares dive).

Czytaj także: HP wznawia produkcję tabletów

Największy spadek Della dotyczył sprzedaży dla konsumentów detalicznych, gdzie przychody okazały się aż o 12% mniejsze niż jeszcze trzy miesiące temu. W przypadku dużych korporacji, wpływy koncernu obniżyły się tylko o 3%. Łączny zysk netto spadł do 635 milionów dolarów (36 centów na akcję) z 945 milionów dolarów w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na dość dobrym poziomie utrzymywały się jednak wciąż marże brutto, które wynosiły na początku roku 21,3%. Analitycy otwarcie przyznają, że wyniki "nie są tym, czego się spodziewali", jednak bynajmniej nie można mówić o początkach istotnych problemów dla Della. 

Pod koniec lutego Dell ujawnił, że w przyszłości chce się skupić na klientach korporacyjnych, co w dużej mierze wymuszone jest przez bardzo widoczne spadki w sektorze konsumenckim. Podobną drogą poszła już jakiś czas temu firma IBM, która obecnie chwali sobie przygotowywanie rozwiązań z myślą o firmach.

Czytaj także: Dell szuka nowego szefa działu technologicznego


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy