Wyłoniono 50 największych banków w Polsce

22-06-2011, 11:52

„Miesięcznik Finansowy BANK” już po raz 16. przygotował ranking „50 największych banków w Polsce”. Edycja 2011 powstała na podstawie danych finansowych nadesłanych przez te instytucje. Oceniali je niezależni analitycy rynkowi.

W tegorocznej edycji rankingu „50 największych banków w Polsce” do oceny włączono stale rosnące w siłę banki spółdzielcze – ich przedstawiciele zwyciężyli w dwóch kategoriach. Dynamicznie rozwijający się Getin Noble Bank S.A. triumfował w kategorii banków uniwersalnych, hipotecznych, internetowych i samochodowych.

Sonda
Ważna jest dla Ciebie kondycja banku przy wyborze usług finansowych?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Statuetka za zwycięstwo w kategorii banków detalicznych przypadła Małopolskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Wieliczce. W kolejnej kategorii – banków korporacyjnych – zwyciężył Bank of Tokio-Mitsubishi UFJ (Polska) S.A., dodatkowo uhonorowano go wyróżnieniem specjalnym za najbardziej efektywną kadrę menedżerską.

Wśród ocenianych banków w kategorii sprawności działania najlepszy okazał się Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli. Największy polski bank - PKO BP - oprócz nagrody głównej, otrzymał także specjalne wyróżnienia za najbardziej skuteczną akcję kredytową oraz jako bank o największej sile kapitałowej.

>> Czytaj też: Ogłoszono Najlepsze Banki 2011

W uroczystości rozdania nagród rankingu udział wzięli prezesi i menedżerowie największych polskich banków, specjaliści z dziedziny bankowości, menedżerowie najważniejszych instytucji związanych z rynkiem finansowym w Polsce oraz przedstawiciele najlepszych polskich uczelni ekonomicznych.

Podczas sporządzania rankingu brane były pod uwagę takie wskaźniki, jak: rentowność, suma zgromadzonych kapitałów, liczba zatrudnionych pracowników oraz sumy udzielonych kredytów i środków znajdujących się na lokatach. Banki oceniane były również pod względem wskaźnika wypłacalności oraz poziomu złych długów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031