Wykorzystanie gazu w butlach w domu i przemyśle

13-04-2021, 14:06

Butle gazowe znajdują zastosowanie nie tylko w domu, ale również w ogrodzie, na działce i na biwaku. Okazuje się, że obecnie około 30% gospodarstw domowych wykorzystuje butle gazowe do swoich potrzeb. Korzystanie z butli jest proste i bezpieczne pod warunkiem, że korzystamy z usług sprawdzonego dostawcy.

Różne zastosowania gazu z butli w gospodarstwach domowych

W miejscach, gdzie nie ma podłączenia do sieci gazu ziemnego, warto zainstalować instalacje zbiornikowe, zbiorniki łączą się z instalacją umożliwiając ogrzewanie pomieszczeń. Należy zwrócić uwagę na fakt, że propan jako gaz płynny charakteryzuje się wysoką kalorycznością, a jego wartość opałowa jest jedną z najwyższych w stosunku do innych materiałów opałowych.  Dzięki temu możemy znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Poza tym gazowe przydomowe zbiorniki są efektywne i bezpieczne. Oprócz tego propan jest mało reaktywny, co oznacza niezmienność jego struktury chemicznej w trakcie przechowywania. Dlatego może być przechowywany i dostarczany do gospodarstw domowych w postaci butli. Gaz w butlach znajduje szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym lecz także na wyjazdach turystycznych. Oprócz funkcji ogrzewania budynków mieszkalnych, domów jednorodzinnych i działkowych, jest wykorzystywany do zasilania piecyków gazowych, kuchenek oraz parasoli czy lamp grzewczych. Butle i instalacje gazowe przydomowe od tezet.pl to sprawdzony i niezawodny sposób na zasilenie instalacji grzewczych. Natomiast gaz w niewielkich butlach turystycznych używany jest na biwakach, campingach i innych miejscach w plenerze. Butle turystyczne to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku podróży niskobudżetowych.

Wykorzystanie gazu w butlach w domu i przemyśle

Zastosowanie propanu z butli w przemyśle

W przemyśle gaz w butlach w przemyśle wykorzystywany jest jako paliwo do nagrzewnic czy promienników, jak również używany przy różnych procesach produkcyjnych w fabrykach i cegielniach. Gaz w butlach znajduje również zastosowanie w systemach kogeneracji i mikrokogeneracji jako efektywne paliwo. Poza tym propan z butli jest używano jako doskonałe paliwo w trakcie obróbki metali, jak również rozmaitych prac instalacyjnych i dekarskich.

Różne typy i pojemności butli gazowych

Firma Tezet oferuje sprawdzony, certyfikowany gaz płynny, propan, w butlach 11 kg oraz w butlach turystycznych 2 kg i 3kg.  W przypadku butli 11 kg klient może wybrać butle z kołnierzem, bez kołnierza albo butle wózkowe. W rozlewni wszystkie butle (wózkowe i komunalne) są napełniane gazem zgodnym z normą PN EN 589, co w praktyce oznacza, że klient otrzymuje gwarancję najwyższej jakości gazu.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag nolstag gaztag butla gazowa
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.