Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wydadzą miliony, byś mógł wygodniej zamawiać jedzenie

13-07-2012, 17:39

Mogę jedynie powiedzieć, że w następnych latach yd. yourdelivery planuje przeznaczyć wielomilionową kwotę na Pyszne.pl oraz rozwój rynku - mówi przedstawicielka usługi.

Niemiecka grupa yd. yourdelivery GmbH przejęła niedawno polski serwis Pyszne.pl, który umożliwia użytkownikom wygodne zamawianie jedzenia. W przyszłości czekać nas może prawdziwa rewolucja związana z kupowaniem żywności.

Miliony na rozwój

Choć niemiecka grupa dysponuje ponad 65 milionami złotych, nie wiadomo dokładnie, jaka część tej sumy trafi do polskiego serwisu. W rozmowie z Dziennikiem Internautów przedstawiciele usługi zapewniają natomiast, że będzie to "wiele milionów".

Setki klientów

Już teraz Pyszne.pl obsługuje około 500 lokali gastronomicznych, umożliwiając internautom łatwe zamawianie posiłków z restauracji czy pizzerii, które znajdują się w pobliżu. Do końca roku zamierzamy przekroczyć granicę tysiąca firm, z którymi współpracujemy - mówi Marta Czarnecka reprezentująca usługę.

Pyszne.pl chce być największą witryną umożliwiającą zakupy tego typu w Polsce, spychając z tego miejsca serwis PizzaPortal.pl, który w kwietniu tego roku przejęty został za 120 mln zł przez niemieckie Delivery Hero. Czarnecka tłumaczy w rozmowie z Dziennikiem Internautów, że duża część z wielomilionowego budżetu, przeznaczona zostanie na działania marketingowe, a także pozyskiwanie nowych firm partnerskich.

Niełatwy start

Mali gracze nie mają łatwego startu w tego typu biznesie. Jak wyjaśnia Czarnecka,  istotnym problemem jest na przykład konieczność dostarczania do lokali gastronomicznych własnych urządzeń, które informują o nowych zamówieniach. Pizzerie czy restauracje często nie mają bowiem własnych komputerów, które można by wykorzystać do tego zadania.

Jedynym rozwiązaniem, które się sprawdziło, były dedykowane urządzenia elektroniczne działające przy wykorzystaniu technologii GPRS - mówią przedstawiciele Pyszne.pl. - Urządzenia te w kilka sekund po złożeniu zamówienia na pyszne.pl drukują zamówienie w restauracji i umożliwiają podanie czasu dostawy przy użyciu klawiatury. Czas ten natychmiast jest przesyłany do pyszne.pl i wyświetlany klientowi na ekranie.

Rewolucja?

Sonda
Zamawiasz jedzenie przez sieć?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Przyszłość związana z zamawianiem jedzenia zapowiada się niezwykle ciekawie. Pyszne.pl ma wkrótce uruchomić bezpłatne narzędzie dla smartfonów, a o podobnych planach informował również serwis PizzaPortal.pl. 

Rosnąca konkurencja na rynku z pewnością przełoży się również na niższe ceny zamawianej przez sieć żywności, a to z kolei prawdopodobnie prowadziło będzie do większego zainteresowania tego typu usługami. Biorąc pod uwagę, że również zwyczajne sklepy internetowe chcą postawić na szybkość dostarczania przesyłek, za jakiś czas możemy być świadkami prawdziwej rewolucji. Czy supermarkety zamienią się jednak w serwerownie? Prawdopodobnie nie, przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Czytaj także: Amazon zniszczy tradycyjne sklepy? Zakupy dostarczane w kilka godzin


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.plOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik