Wyciek Anonymous skompromituje Bank of America?

15-03-2011, 14:06

Bank of America (BoA) spodziewał się wycieku ze strony Wikileaks, ale wczoraj kompromitujące informacje na jego temat opublikowała grupa Anonymous. Chodzi o e-maile będące rzekomo dowodem na to, że dochodziło do zajmowania nieruchomości bez wymaganej dokumentacji. BoA może mieć poważny problem.

Julian Assange na początku grudnia ubiegłego roku ujawnił, że kolejny duży wyciek będzie dotyczył banków, a dokładnie pewnych zachowań ich kierownictwa. Wiele osób domyślało się, że będzie to kompromitacja dla Bank of America (BoA). Instytucja finansowa widocznie miała się czego bać, bo zaczęła robić wewnętrzne audyty i wykupywać domeny, które można wykorzystać do wycieku. Szukano także sposobu na uciszenie Wikileaks.

Strona bankofamericasuck.com
fot. DI, zrzut z ekr. - Strona bankofamericasuck.com

BoA najwyraźniej nie kupił domeny bankofamericasuck.com i można żartować, mówiąc, że to go zgubiło. 

Pod tym właśnie adresem grupa Anonymous opublikowała e-maile banku. Z informacji na stronie wynika, że materiały udało się pozyskać dzięki anonimowemu informatorowi, który przez siedem lat pracował w Balboa Insurance. Firma ta była spółką zależną Bank of America i działała na rynku ubezpieczeń. Zdaniem informatora firma ta pobrała od wielu ludzi pieniądze za niepotrzebne ubezpieczenie.

>>> Czytaj: Autorzy prezentacji anty-Wikileaks przepraszają

Ujawnione e-maile mają być dowodem na to, że banki w sposób nielegalny przejmowały kontrolę nad nieruchomościami należącymi do kredytobiorców. Odbywało się to bez niezbędnej dokumentacji. Anonymous twierdzą jednak, że to nie wszystkie ciekawe informacje dotyczące banku.

Z informacji w prasie wynika, że strona bankofamericasuck.com była przez pewien czas niedostępna. Nie wiadomo, czy był to wynik jakichś działań ze strony banku. W chwili obecnej strona działa. Nawet jeśli znów zniknie, to nie zmieni się fakt, że wiele osób mogło pobrać ujawnione treści.

W oświadczeniu dla Fox News Bank of America przyznał, że ujawnione e-maile dotyczą go, ale nie wszystkie wyciągane wnioski są prawdziwe. Według banku ujawnione e-maile nie są w ogóle związane z przejmowaniem nieruchomości.  

Ciekawie będzie zobaczyć, jak na ujawnione informacje zareaguje amerykański wymiar sprawiedliwości i czy w ogóle zareaguje.

>>> Czytaj: (Rzekomy) Działacz Anonymous wystąpił w telewizji


Następny artykuł » zamknij

Anatomia ataku według Sophos

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy