Wybrano nowego Prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

01-04-2019, 23:32

W piątek 29.03.2019 podczas XXIX zwyczajnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wybrano nowego Prezesa Izby. Na stanowisko kandydowali Andrzej Dulka oraz Bartłomiej Michałowski.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W trakcie głosowania członkowie Izby na Prezesa wybrali Andrzeja Dulkę, który przejmuje stery w PIIT na najbliższe 2 lata. Przez ostatnie 13 lat pełnił on funkcję Prezesa w firmie Alcatel-Lucent Polska, gdzie między innymi zarządzał rozwojem biznesu w Polsce i Europie Centralnej. Od 2012 roku jest Wiceprzewodniczącym Sekcji w Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji PAN, a od 2015 roku Członkiem Rady Dyrektorów w European Federation of ICT, Telecom & Media Engineers, a także Prezesem w Stowarzyszeniu Inżynierów Telekomunikacji. W 2010 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2009 otrzymał Statuetkę Złotego Cyborga przyznawaną dla liderów polskiego przemysłu informatycznego i telekomunikacyjnego. Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także dzienne studia w zakresie zarządzania.

XXIX Zgromadzenie PIIT dokonało również wyboru Władz Izby na nową kadencję w latach 2019-2021:

  • Rada Izby będzie liczyć 25 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT

  • Komisja Rewizyjna będzie składać się z 3 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT

  • Sąd Koleżeński będzie składał się z 5 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji istnieje od 26 lat i zrzesza 130 firm. Jest platformą firm teleinformatycznych działających na rzecz cyfrowej transformacji gospodarki i modernizacji państwa. Izba pracuje na rzecz dobrych regulacji i procedur, które umożliwiają cyfrowy rozwój i modernizację Państwa, przy zachowaniu zasad swobody gospodarczej oraz promuje kompetencje, procesy oraz dobre praktyki wspierające cyfrową transformację oraz upowszechnianie społecznie korzystnych innowacji.

Źródło: PIITSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.