Wybrano Blog Roku 2007

23-02-2008, 09:13

Internauci przyznali nagrody w kategoriach tematycznych, natomiast o przyznaniu nagrody głównej zadecydowała Kapituła Konkursu Blog Roku 2007 organizowanego po raz trzeci przez Grupę Onet.

Kapituła dokonała ostatecznego wyboru Bloga Roku z grona 100 najlepszych blogów, wyselekcjonowanych przez internautów na wcześniejszych etapach konkursu. Nagroda główna - voucher na podróż marzeń o wartości 20 tys. zł - i tytuł Bloga Roku 2007 przypadł w tym roku blogowi W Stronę Precla.

Jurorzy zadecydowali także o przyznaniu trzech wyróżnień, dla blogów:

Skafander-i-hiena blog

Brwinoff

Mola i Skota podróże dalekie i bliskie

Tymczasem internauci przyznawali swoje nagrody w poszczególnych kategoriach tematycznych, głosując SMS-ami. Głosowanie odbywało się w kilku etapach - w sumie w konkursowe szranki stanęło ok. 15 tysięcy blogów z całej polskiej blogosfery, z których wybór padł na:

Całkowity dochód z głosowań SMS-owych (ponad 58 tys. złotych) został przekazany na cel charytatywny - wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących, mieszczącego się przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie.

Organizatorzy Konkursu zadecydowali też o przyznaniu trzech pozakonkursowych wyróżnień specjalnych dla blogerów, którzy - zdaniem Grupy Onet - w szczególny sposób przyczynili się do popularyzacji blogów. Laureatami tych wyróżnień zostali autorzy blogów:

- Tegoroczny konkurs, w nowej formule, otwartej na wszystkie platformy blogowe, to dla nas bardzo cenne doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że wszelkie działania zmierzające do znoszenia niepotrzebnych barier i integracji blogosfery, to właściwy kierunek jej rozwoju. Najważniejsze są bowiem poglądy właściciela bloga a nie miejsce, w jakim go prowadzi – podsumowała trzecią edycję konkursu Halina Worwa-Szul, kierownik serwisów społecznościowych Grupy Onet.pl SA. Dwie wcześniejsze edycje konkursu ograniczone były tylko do blogów z platformy Onetu.

Relację z uroczystej Gali można obejrzeć w serwisie Onet.tv.


Tematy pokrewne:  

tag konkursytag Grupa Onet.pltag blogosferatag blogi
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31