Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wybory 2011: sprawdź, jak posłowie i senatorowie głosowali w parlamencie

05-10-2011, 01:09

Na specjalnej stronie można sprawdzić, jak głosowali posłowie i senatorowie w sprawach ochrony życia i rodziny, reklamy i sprzedaży alkoholu oraz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Na stronie sprawdzposla.pl, wyszukując po okręgu, przynależności partyjnej lub nazwisku, można sprawdzić, w jaki sposób głosowali kandydaci do parlamentu w najbardziej dyskusyjnych tematach. Następnie we własnym zakresie można porównać to z wypowiedziami polityków w mediach. Wówczas może się okazać, że inaczej głosowano, niż mówiono.

Głosowania posłów niezrzeszonych
fot. sprawdzposla.pl - Głosowania posłów niezrzeszonych
Kandydaci zostali oznaczeni kolorem zielonym, gdy oddali głosy broniące życie i rodzinę, czerwonym - po oddaniu głosów przeciwnych, pomarańczowym - jeśli się wstrzymali od głosu, żółtym - jeśli nie byli obecni podczas głosowania. Komitet 
Stop Aborcji przyznaje posłom na podstawie głosowań Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie, a kandydatom do parlamentu na podstawie deklaracji.

Z danych StopAborcji.pl wynika, że najwięcej posłów „przyjaznych życiu i rodzinie” jest w Prawie i Sprawiedliwości (83), znacznie mniej w klubie parlamentarnym Polska Jest Najważniejsza (4) oraz Platformie Obywatelskiej (3). Takich osób nie ma w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskim Stronnictwie Ludowym, Socjaldemokracji Polskiej oraz wśród niezrzeszonych posłów. Pod uwagę wzięto wszystkich 460 posłów.

Czytaj też: Która partia ma najlepszy serwis wyborczy?

Dzięki tabelkom w łatwy sposób można sprawdzić m.in. kto odrzucił projekt zakazujący in vitro, był przeciwny sprzedaży alkoholu na imprezach masowych czy głosował nad przyjęciem wniosku o odrzucenie informacji premiera dotyczącej działań rządu zmierzających do ustalenia przyczyn i okoliczności katastrofy samolotu prezydenckiego.

Zdaniem autora, Adama Szmaglińskiego, strona ma pozwolić na precyzyjną ocenę poszczególnych parlamentarzystów, jak i całych partii politycznych w kwestii poszanowania wartości chrześcijańskich.

Serwis dostępny jest pod adresem: sprawdzposla.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik