Współtwórca Onetu inwestuje w SaveUp

11-04-2012, 16:48

Pozyskano prawie 2 mln zł na dalszy rozwój API. Jednym z inwestorów obecnej rundy jest również SpeedUp Venture Capital Group, który zainwestował już uprzednio w iTraff Technology na tzw. poziomie seed (zalążkowym).

Spółka iTraff Technology ma na swoim koncie stworzenie polskiej technologii rozpoznawania obrazu przeznaczonej dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety). Jej flagową aplikacją jest SaveUp, który pozwala na bezpośredni zakup przez telefon produktów rozpoznanych na zdjęciu.

Już niedługo spółka udostępni technologię także w ramach API otwartego dla innych podmiotów. Dzięki niemu będzie można samodzielnie stworzyć własną aplikację służącą do rozpoznawania obrazu, umożliwiającą wykonanie dowolnej akcji po uprzednim zrobieniu zdjęcia zdefiniowanemu przedmiotowi. Na potrzebę rozwoju tej właśnie platformy pozyskany został kapitał w wysokości 1,9 mln złotych.

Startup iTraff Technology zgromadził wiele nagród w kraju i za granicą. Wygrał w konkurs Fundacji Europeana (działającej przy współpracy z Komisją Europejską), w Wiedniu, podczas konkursu Startup Week 2011, został zakwalifikowany do dziesiątki najlepszych startupów europejskich (spośród ponad 500 zgłoszeń). W Polsce zwyciężył w Startup Fest 2011.

- Warto podkreślić, że z dniem dzisiejszym zyskujemy nie tylko inwestorów, ale także znakomitych ekspertów od lat pracujących w branży IT, co zapewnia nam doskonałe, mentorskie wsparcie. Jesteśmy przekonani, że nasza technologia pozwoli zarówno nam, jak i wszystkim firmom, które skorzystają z naszego API, aktywnie współuczestniczyć w mobilnej rewolucji, która dokonuje się na naszych oczach – mówi Arkadiusz Skuza, CEO iTraff Technology.

Czytaj też: SaveUp: Chcemy dać użytkownikowi wolność i szybkość kupowania

Wśród inwestorów znalazły się osoby i instytucje od lat aktywnie działające w polskim internecie. Przykładem jest fundusz Innovation Nest, którego twórcami są: Piotr Wilam (pionier polskiego internetu, m.in. współzałożyciel i pierwszy prezes portalu Onet.pl, inwestor w Merlin.pl) oraz Marek Kapturkiewicz (poprzednio m.in. wieloletni członek zarządu i wiceprezes Onet.pl, ekspert w dziedzinie opracowywania strategii dla firm high-tech). Inwestycji dokonał także Rafał Han, twórca i prezes zarządu HanBright. Z kolei Stephane Senkowski jest francuskim inwestorem prywatnym, posiadającym bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami technologicznymi.

Udziałowcem i inwestorem obecnej rundy jest także SpeedUp Venture Capital Group, który inwestycji na poziomie seed dokonał już w momencie powstania spółki iTraff Technology.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy