Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wspólna cyfrowa transformacja

02-05-2019, 19:38

Dell EMC oraz Orange, podpisały porozumienie, które mówi o wspólnym wspieraniu rozwoju rozproszonej architektury chmurowej oraz poszerzaniu możliwości, które stworzy pojawienie się sieci 5G. Firmy planują współpracę między innymi w zakresie definiowania i opracowywania przypadków użycia technologii brzegowych, modeli biznesowych i proof-of-concept.

Obie firmy będą współpracowały w celu zaspokojenia zapotrzebowania na nowe, rozproszone architektury 5G, które łączą w sobie najlepsze zalety chmury i mobilności. Rozproszone architektury zapewnią wspólną podstawę sprzętową zautomatyzowanej infrastruktury, rozciągającej się od lokalizacji zdalnych przez radio do rdzenia. Głównym celem tego działania jest przyspieszenie wdrażania innowacji oraz świadczenia nowych usług. 5G będzie wymagać nowego rodzaju platform wspierających bogaty katalog usług obliczeniowych i Internetu rzeczy w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Nowe platformy mobilne muszą być zbudowane na zaufanym łańcuchu dostaw, dostarczającym innowacyjny ekosystem rozwiązań spełniających w pełni wymagania sieci 5G. Będą wykorzystywać telemetrię sieci do zaopatrzenia inteligentnych systemów automatyzacji w informacje i orkiestrację usług, wykorzystując sztuczną inteligencję, aby zapewnić spójny poziom usług i wgląd w rozproszone środowiska. Krótko mówiąc, wszystkie warstwy stosu sieci będą widoczne dla systemów zarządzania, a te systemy będą autonomicznie zapewniać zarówno wydajne operacje sieciowe, jak i wysoką jakość działania, której doświadczy sam użytkownik.

Technologie te są podobne do tych, które napędzają realizację zarówno korporacyjnych centrów danych, jak i chmury publiczne. 5G rozszerza wymagania chmury oraz „IT-centric” poza tradycyjny sprzęt o stałej funkcji, aby zapewnić bardziej dynamiczne, przemyślane rozwiązania w zakresie obliczeń, składowania danych oraz działania sieci.

Aby wykorzystać nowe opcje biznesowe, które stworzy wprowadzenie łączności 5G, dostawcy usług komunikacyjnych poszukują możliwości wykorzystania otwartych architektur w połączeniu z sieciami zdefiniowanymi programowo (SDN), wirtualizacją funkcji sieciowych (NFV), aplikacjami natywnymi w chmurze i Multi-Access Edge Computing (MEC).

Firmy planują:

• współpracę w zakresie definiowania i opracowywania przypadków użycia technologii brzegowych, modeli biznesowych i proof-of-concept,

• współudział w projektach Open Source i partnerstwo dla ekosystemu brzegowego,

• definiowanie i walidację akceleratorów infrastruktury, takich jak FPGA, GPU i SmartNIC, dla obciążeń brzegowych, w tym Cloud / Virtual RAN (CRAN / vRAN), MEC oraz interaktywnych aplikacji wrażliwych na opóźnienia w czasie rzeczywistym,

• tworzenie oprogramowania AI/ML do obsługi zdalnej automatyzacji wielu technologii, heterogenicznego brzegu sieci zbudowanego na maszynach wirtualnych, kontenerach i obciążeniach bare-metal,

• tworzenie platform infrastruktury brzegowej wspierających wymagania telekomunikacji w zakresie ochrony środowiska, przestrzeni, eksploatacji i automatyzacji.

Źródło: Dell Technologies


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data