Wrocławska firma będzie ulepszać Bing

02-11-2010, 09:28

SMT Software zajmie się dynamicznymi wynikami w wyszukiwarce Microsoftu. Firma zaczęła już tworzyć specjalne zespoły.

Współpraca Microsoftu i SMT Software okazała się na tyle owocna, że ten pierwszy postanowił zlecić polskiej firmie kolejne zadanie. Wrocławski oddział będzie zajmować się rozwojem wyszukiwarki Bing – jednego z flagowych produktów firmy z Redmond.

>> Czytaj też: Bing - "Zabójca Google" od Microsoftu

Sonda
Czy polskie firmy z branży IT mają większe szanse na duże projekty?
  • tak, atutem są nasi studenci
  • tak, a to ze względu na niższe koszty
  • nie, a powodem jest gospodarka
  • jeśli sami nic nie zrobimy, nikt nam nie zleci dużych projektów
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

SMT Software na potrzeby Microsoftu podzieliła swój zespół na poszczególne jednostki: programiści, testerzy, liderzy techniczni oraz kierownicy projektów, którzy będą odpowiedzialni za rozwój różnych obszarów wyszukiwarki Bing.

Jeden z obszarów prac będzie dotyczył generowania tzw. dynamicznych wyników oraz prezentowania zawartości w odpowiedzi na zadane pytania w wyszukiwarce. Pracownicy z wrocławskiej firmy zajmą się m.in. integracją produktów Microsoftu w taki sposób, aby użytkownik Binga szukający w sieci konkretnego produktu mógł oglądać w czasie wyszukiwania tzw. komercyjne wyniki.

W ostatnim czasie wyszukiwarka Bing zaczęła wyszukiwać także niektóre informacje zawarte przez internautów na ich profilach w serwisie Facebook, o czym pisaliśmy w Dzienniku Internautów. W sierpniu br. według Megapanelu Bing posiadał prawie 8% zasięgu w Polsce, Google natomiast - 91,86%.

>> Czytaj też: Eric Schmidt: Bing największym zagrożeniem dla Google

SMT Software może pochwalić się złotym – najwyższym – poziomem certyfikacji Microsoftu. Dokument ten ma zapewniać o znajomości technologii programowania w firmie Microsoft. SMT Software wykonuje projekty m.in. dla sektora: telekomunikacyjnego, finansowego, publicznego, korporacyjnego oraz medialnego.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy